DOLAR 16,8171 0.28%
EURO 17,5489 0.25%
ALTIN 975,08-0,07
BITCOIN 3350044,31%
Adana
30°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Hamzaçebi “Atatürkçü düşünce temel değerimizdir”
75 okunma

Hamzaçebi “Atatürkçü düşünce temel değerimizdir”

ABONE OL
07 Ekim 2018 11:09
Hamzaçebi “Atatürkçü düşünce temel değerimizdir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şubesi’nin yeni hizmet binasının açılışına ve yeni dönem üye değerlendirme toplantısına katılan CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, “Atatürkçü düşünce Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değeridir” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği binasında gerçekleşen açılış ve yeni dönem üye değerlendirme toplantısına katılım yoğundu. Açılış ve toplantıya, İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay,  CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP ilçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Sendika başkan veya yöneticileri, Meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, Atatürkçüler ve yurttaşlar katıldı.“BAHRİYE ÜÇOK’U KATLEDENLERİ KINIYORUZ”

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı Atilla Eker, ADD kurucularından Doç. Dr. Bahriye Üçok’u ölümünün 28. yılında saygı ve özlemle andıklarını ifade etti.   Bahriye Üçok’un katledildiği günlerde laiklik raporu hazırlamakta olduğunu, ayrıca sık sık laiklik, kadın hakları ve irtica tehlikesi üzerinde durduğunu hatırlatan Eker,  “Cinayeti işleyenleri, azmettirenleri ve bu cinayeti uzun zamandır aydınlatmayanları da şiddetle kınıyoruz” dedi. Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar” sözünü hatırlatan Eker yeni dönemde de hiç durmadan çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.
AKİF HAMZAÇEBİ “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE CUMHURİYETİN TEMEL DEĞERİDİR”

Daha sonra konuşan İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ise Atatürkçü düşüncenin Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değeri olduğunu kaydetti. Atatürkçü düşüncenin modern Türkiye olduğunu vurgulayan Akif Hamzaçebi şöyle konuştu;

“Atatürkçü Düşünce, dağılan bir imparatorluğun ardından Anadolu topraklarında bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir Türkiye Cumhuriyetini kurmak demektir. Atatürkçü Düşünce demek, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyıllar ötesine uzanan vizyonu demektir. Atatürkçü düşünce, demokrasidir, özgürlüktür.  Bugün en çok istediğimiz bu kavramlardır. Bu kapsamda verdiğiniz mücadeleden dolayı sizi kutluyorum. Bu mücadele hepimizin mücadelesidir”

Konuşmaların ardından üye değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.