KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Hasan Esad Bağdadi Türbesinde Aşure Bereketi

Hasan Esad Bağdadi Türbesinde Aşure Bereketi

Kozan Belediyesi Muharrem ayı içerisindeki etkinliklerine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Hoşkadem Camisinde cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure dağıtan Kozan Belediyesi, dün de Hasan Esad Bağdadi Türbesinde mevlit okutarak aşure ikramı yaptı. Geçen yıl Kozan Belediyesi tarafından yenilenen ve çevresine tesis inşa edilen Hasan Esad Bağdadi Türbesi halk arasında Hasan Dede olarak biliniyor. Belediye ekipleri yaklaşık 2 bin metrekare açık alana sahip türbenin bahçesine avlu duvarı çekmiş, bahçe içerisine mescit, kurban kesim alanı, şadırvan, tuvalet ve bekleme odası inşa etmişti.

Mahmutlu Mahallesi sakinlerinden büyük ilgi gören mevlit programı Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Başkan Öztürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Dinimizde önemli bir yeri olan Muharrem ayı içerisinde vatandaşlarımızla sık sık bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz. Geçen cuma Büyük Camide, cuma namazı sonrası aşure vesilesi ile buluştuk. Bu gün de Hasan Esad Bağdadi’nin türbesinde bir araya gelelim ve dualar edelim dedik. Buraya gelerek edilen dualara iştirak eden herkese teşekkür ediyorum. Ekiplerimiz geçen yıl türbemizde önemli çalışmalara imza atarak, içerisinde bulunduğumuz bu yeri önceki kötü görüntüsünden kurtardı. Mahalle sakinlerimizden ricamız manevi değeri yüksek olan bu yere yapılan hizmetlere sahip çıkmalarıdır.”

Başkan Öztürk’ün konuşmasının ardından Hoşkadem Camisi (Büyük Cami) İmam Hatibi Abdurrahman Yılmaz Hasan Esad Bağdadi’nin hayatı üzerine bir konuşma yaptı. Mevlit Kur-an’ı Kerim tilaveti ve ilahilerle devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf Kaderine Terk Edildi

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ve muhtar Alper Hallaç’ın ev sahipliği yaptığı mevlit programına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Ülkü Ocağı Başkanı Harun Yılmaz, Türk Eğitim-Sen Kozan Şube Başkanı Mürsel Yazıcı, TÜRKAV Kozan Şube Başkanı Kasım Dalkır, Kozan Belediyesi meclis üyeleri, merkez mahalle muhtarları, belediye bürokratları ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşlara Kozan Aşevi’nin yaptığı aşure ikram edildi; yazma ve boyama kitabı hediye edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın