KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Hayat Boyu Eğitim Merkezi Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Eğitim Merkezi Projesi’nin Kapanış Toplantısı Yapıldı

Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi Projesi’nin kapanış toplantısı ve sergisi yapıldı.

Belediye Başkanı Musa Öztürk ev sahipliğindeki toplantı Millet Bahçesi Kültür Salonunda saat 14:00’te başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını belediye Dış İlişkiler Müdürü Ahmet Korkut yaptı. Korkut konuşmasında tam 1 yıl önce, 21 Eylül 2016’da Başkan Öztürk tarafından proje imzası atılan Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nde yapılan çalışmaları detaylı olarak anlattı.

Korkut’un ardından kürsüye Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nin proje ortağı Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez çıktı. Hayat boyu öğrenmenin önemine değinen Sönmez, farklı eğitim teknikleri ile bireylerin bilgi, beceri ve yeteneklerinin sürekli geliştirilmeye çalışıldığını vurguladı. Öğrenme faaliyetlerinin ömür boyu sürdüğünü ifade eden Sönmez Kozan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kozan Belediyesi arasındaki işbirliğine dayalı çalışmaların devam edeceği müjdesini de verdi.

“Projemizin esas sahipi bizden desteğini hiç esirgemeyen Kozanlı kadınlardır.”

Belediye Başkanı Musa Öztürk konuşmasına Hayat Boyu Eğitim Merkezindeki çalışmalara büyük destek veren ve sahip çıkan Kozanlı kadınlara teşekkür ederek başladı. Öztürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Hayat Boyu Eğitim Merkezimiz bir avuç insanın, bir eğitim merkezi üzerine kurduğu hayalle başladı. Avrupa Birliği’ne yazdığımız projemiz yüzlerce proje arasından seçilerek uygulanmaya hak kazandı. Bundan tam bir yıl önce Ankara’da attığımız proje imzasının sonuna kadar arkasında durduk. Belediyemiz tarafından tahsis edilen araziye, yine belediyemizin öz kaynaklarını kullanarak, kendi ekibimizle 560 metrekarelik merkezimizi 2 ayda kurduk. Gece gündüz çalışan ekibime buradan teşekkür etmek istiyorum. Proje ortağımız Kozan Halk Eğitim Merkezimizin, KOSGEB İl Müdürlüğümüzün ve İŞKUR İl Müdürlüğümüzün desteği ile merkezimizde 6 Şubat’tan itibaren girişimcilik, temel bilgisayar, temel İngilizce, gümüş işleme, ahşap süsleme, kuaförlük ve servis elemanı yardımcılığı kurslarını açtık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın verdiği destekle merkezimizde 450’nin üzerinde kadınımız eğitim aldı. KOSGEB girişimcilik kursuna katılan kadınlarımızdan 8’inin kendi işyerini açtığı bilgisini sizlerle paylaşmaktan büyük gurur duyuyorum. İnanan, kendine güvenen bir ekiple, desteğini bizden hiç esirgemeyen Kaymakamlığımızla, il müdürlüklerimizle, proje ortaklarımızla ve projemizin esas sahibi kadınlarımızla çok başarılı işler ortaya koyduk. Hayat Boyu Eğitim Merkezimize emeği geçen herkese teşekkür etmeyi borç biliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Helikopter kazasında şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu

Konuşmaların tamamlanmasının ardından projeye desteklerinden dolayı KOSGEB İl Müdürü Hüseyin Şen’e, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunbaş’a ve Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Akbulut’a teşekkür plaketleri takdim edildi. KOSGEB girişimcilik kursuna katılarak kendi işyerlerini kuran 8 Kozanlı kadın girişimciye de sertifikaları verildi.

Salondaki programın tamamlanmasının ardından katılımcılar bahçeye çıkarak toplu fotoğraf çektirdi. Hayat Boyu Eğitim Merkezindeki ahşap süsleme ve gümüş işleme atölyelerindeki kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleriyle açılan sergi katılımcılardan büyük beğeni gördü. Kültür salonu bahçesindeki ikramların ardından protokol üyeleri Türkeli Mahallesi Gonca Sokaktaki Hayat Boyu Eğitim Merkezini ziyaret etti. Burada protokol üyelerine merkezde bundan sonra devam edecek kurslar hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün ev sahipliği yaptığı toplantıya Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunbaş, KOSGEB İl Müdürü Hüseyin Şen, İlçe Garnizon Komutanı Mesut Taşçıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Eroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Akpınar, Kozan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Fatih Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, merkez mahalle muhtarları, belediye bürokratları, merkezde eğitim alan kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Kozan Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezinde Avrupa Birliği desteği ile 1 yıl süreyle devam eden proje faaliyetleri bu gün yapılan toplantı ile tamamlanmış oldu. Merkezdeki kurs çalışmaları ise Kozan Halk Eğitim Merkezi’nin desteği ile ara verilmeksizin devam edecek. Ekim ayında başlaması planlanan kurslar hakkında bilgilendirmenin ilerleyen günlerde yapılacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener’den yüz yüze sınav tepkisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın