Hayır Çarşısı Kapılarını Çocuklara Açıyor

Hayır Çarşısı Kapılarını Çocuklara Açıyor

Kozan Belediyesi Hayır Çarşısı bayramda kapılarını çocuklar için açıyor.

Yardıma muhtaç aile fertlerinin, giyim başta olmak üzere bir çok ihtiyacını karşılayan Kozan Belediyesi Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı  arifesinde kapılarını ihtiyaç sahibi çocuklara açacak.

Göreve geldiği ilk günden bugüne denk Hayır Çarşısındaki faaliyetleri artırarak devam ettiren Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ” Bayramlar çocukların en mutlu oldukları andır. ” dedi.

Gerçekleşecek olan faaliyet ile ilgili olarak bir dizi açıklamalarda bulunan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk Kurban Bayramı’nın paylaşmak olduğuna vurgu yaparak,  tüm vatandaşları paylaşmak duygusunu yaşamaya davet etti. Kurban Bayramı öncesi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı Hayır Çarşısı aracılığı ile mutlu edeceklerini açıkladı.

Başkan Öztürk” bilindiği üzere sosyal belediyecilik bizim belediyecilik anlayışımızın olmaz ise olmazlarından. Bir alt yapı, bir doğal gaz ne kadar önemli ise sosyal belediyecilikte o kadar önemlidir. Göreve geldiğimiz günden buyana sosyal belediyeciliğimizden hiç taviz vermedik. Belediyemiz bünyesinde kurulan Aşevinde günde 3500 kişiye sıcak yemek  ve 5000 ekmek ikramında bulunuyoruz. “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile her zaman iç içe olduk, olmaya da devam edeceğiz” diyen Öztürk yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Hayır Çarşısı’nda ki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Öztürk” Her çocuk bayramlık  ister

Bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma günleri olduğunu hatırlatan Başkan ÖZTÜRK  “Bayramlar insanlar arasında ki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. ” En önemlisi çocukların bayram sevincini yaşması ve rengarenk bayramlıklar giyebilmesidir. Bu manada hayır çarşımız çeşit çeşit ayakkabı ve kıyafetlerle, çocuklarımıza bayram sevincini yaşatmaya hazır. Bu sebeple Hayır Çarşımız  arife günü sadece ihtiyaç sahibi çocuklarımıza hizmet verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İsrail-Filistin krizinde son durum! Netanyahu’dan yeni açıklama…
Belirli aralıklarla içerisindeki ürünlerin yenilendiği hayır çarşımızı bölgemizdeki hayırsever esnaf, sanayici ve iş adamı arkadaşlarımızın her türlü yardımları ve destekleri ayakta tutuyor. Unutmayın yaşı, cinsiyeti, dini, dili, ırkı ne olursa olsun; her çocuk bayramlık ister. Çocukların yüzlerinde gülümseme oluşturmak, onları bayram sabahına mutlulukla uyandırmak Kozan Belediyesi Hayır Çarşısı’na bağış yapmanızla mümkün.” dedi.

Kozan Belediyesi Hayır Çarşısı Cami Kebir ( Büyük Cami Civarı) caddesinde hizmet veriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın