Hayır Çarşısı’ndan 2 bin 222 parça kıyafet yardımı

Hayır Çarşısı’ndan 2 bin 222 parça kıyafet yardımı

DSC_0159

Kozan Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayır Çarşısı’nın son 6 ayda, 365 aileye  toplam 2 bin 222 parça kıyafet yardımında bulunduğu bildirildi.

Belediye Başkanı Musa Öztürk, yaptığı açıklamada, belediye bünyesindeki Hayır Çarşısı’nın nisan ayından buyana gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında,  ramazan bayramından önce bin 710 parça, kurban bayramında ise 512 parça olmak üzere toplam 2 bin 222 parça kıyafet yardımında bulunduğunu belirtti.

DSC_0163

Öztürk,  özellikle, yeşil kart, fakirlik onay belgesi veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen kart sahiplerine yapılan giyecek ve eşya yardımının kapsamını bu yıl biraz daha genişletilerek, köyden mahalleye döndürülen kırsal yerleşim alanlarındaki vatandaşlar ile Suriye uyruklu sığınmacılara da ulaştıklarını kaydetti.

DSC_0166

Hayır Çarşısı çalışanlarının girişimi ile okul öncesi eğitimi alan 3 öğrencinin giyecek ve kırtasiye ihtiyaçlarının da hayırsever esnaflarca karşılandığını hatırlatan Öztürk, Hayır Çarşısı’na yeni ve ikinci el kıyafet yardımında bulunan esnaflar ile vatandaşlara örnek davranışları ve duyarlılıkları için teşekkür etti.

DSC_0183

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Müzisyenlerin Feryadı: "Müzik Susmasın Dediler, Bizi Susturdular!"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın