DOLAR 16,3927 0.14%
EURO 17,6057 0.7%
ALTIN 970,88-0,38
BITCOIN 478962-1,32%
Adana
28°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

49 okunma

Hayırlı Olsun Başkan!

ABONE OL
30 Eylül 2014 21:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu mektubumu Gaziköy’e hiçbir hizmeti dokunmamış, olmayan hizmet aşkıyla Gaziköy’ü bitirmiş bir belediye başkanına yazıyorum.

Sayın Bitirici,

Öncelikle sizi yürekten kutluyorum. Neden diyecek olursanız ekonomik olarak bitmiş bir durumdayken belediye başkanlığı seçilmenizden sonra erişilmesi güç bir ekonomik duruma geldiniz. Takdire şayansınız. Fakat işin ilginç tarafını merak ediyorum. Siz en güçlü iktidar partilerinin hükümet olduğu dönemlerde üç dönem belediye başkanlığı yaptınız. Acaba bu dönemlerde Gaziköy kasabasına bir şeyler yapılsın diye hiç kaynak gelmedi mi? Yoksa geldi de acaba birleri ekonomik olarak köşeyi mi döndürüldü. Çünkü 15 yıllık döneminizde ortada laftan başka bir icraatınızın olmadığını yedi düvel biliyor. Ama buna rağmen özel idarenin kasabada yaptığı bazı şeyleri de kendiniz yaptırmış gibi övündüğünüz de çok iyi biliniyor.

Şimdi başarınızın zirvesindesiniz ve sizi oyları ile o koltuğa oturtup babanızın malı gibi makam aracını 24 saat kullanmanıza izin veren Gaziköylüler ve ne işe yaradığını aslında hiç bilmediğim meclis üyeleriniz de takdir ediyorlardır ki; çok yakında mazbatanız elinizden alınacak ve bu kasabayı büyük emekler sarf ederek kuran ve büyütmeye çalışan insanlara mezarlarında bir tokat atarak “Sizden emanet aldığım kasabayı artık köy yaptım hatta köy bile değil mahalle haline getirdim. Kasabanın insanları ve gelecek nesilleri benim için hiç önemli değil. Çünkü en büyük benim!” diyerek makamınızı teslim edeceksiniz. Bu arada merakımı bağışlayın sizin çok özel bir yeteneğinize de saygı duyuyorum. Hangi yeteneğim diye sorarsanız hani her gün kendi petrolünüzden makam arabasına ve diğer araçlara akaryakıt alıp faturasını da belediyeye ödetiyorsunuz ya. Gerçekten dünyada hiç kimsenin başaramadığı bir işi başarıyorsunuz. Başka petrollerden teklif almadan, ihale yapmadan kendi petrolünden hortumu dayayıp belediye kasasından sondajlamak her babayiğidin harcı değildir. Hani derler ya yiğidi öldür, hakkını inkar etme. Nice kaymakamlar, nice valiler onca yazdığımız yazılara rağmen size hesap bile soramadı.

Şimdi duyuyoruz ki; yaptığınız bunca büyük ve başarılı hizmetlerden sonra hala kasabayı kapatan bir partinin temsilcisi olarak Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliğine aday oluyormuşsunuz ve ilk adaylık ücretini siz yatırmışsınız. Hayırlı olsun sizi yürekten kutluyorum.

Bu ara işleriniz de çok yoğun olduğu için belediye hizmetlerine hiç vakit ayıramadığınızı, otobüs işletmesini de top attırdığınızı Ceyhan hattını kapattığınızı, Kozan hattının da eli kulağında olduğunu iyi biliyorum. Siz belediyenin sorunları ile uğraşmak yerine özel idarenin getirdiği araçlarla evinizin önünü çakılla kapladınız, parke taşı döşeyeceğinizi de biliyoruz. Nasılsa kendi paramla döşedim diye yalan söylemeyeceksiniz. Çünkü biz inanıyoruz ki daha önce petrolünüzün her tarafını döşetirken yaptığınız köyün ihtiyaç malzemesini kendi evinize döşeyeceksiniz. Gaziköylüler de kendi sokaklarına döşenecek taşları sizin evinize döşemenizden mutluluk duyarlar. Buna alışıklar çünkü. Her gün belediyenin personelini kendi evinizin işlerinde kullandığınızı onları yapması gereken işler yerine kendi hizmetçinizmiş gibi kullandığını da görüyorlar ve inan ki kardaş hiç sesleri çıkmıyor. Yanındaki belediye meclis üyeleri de zaten sana tam destek yoluna devam et deyip hesap soramadıkları için endişe etme yoluna devam et sıkıntı yok.

Kardaş, üzülerek de olsa sana bir şey söylemek istiyorum. Sürekli yazıp çizerek, basına verdiğim Gaziköy’ün tuvaletini aylardır adam gibi neden yaptırmıyorsun haberimle sanırım seni fazla üzdüm ve tuvaleti yaptırmak zorunda kaldın. Sende tuvaletin kapısına 15 gündür römorku dayamışsın yaptıracağım diye. Ama başkan inan ki insanlar artık tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için yanlarında pet şişe taşımak zorunda kalıyorlar. Dışarıdan gelen yabancılar tuvalete uğradıklarında, yedi sülalenizi tebessüm ederek anıyorlar ve selamlarını gönderiyorlar. Biz dediklerinden pek bir şey anlamıyoruz ama onlar başkan ne dediğimizi anlar diyorlar. Bizden söylemesi.

Sevgili Başkan,

Aslında sana yazacaklarım çok şey var ama daha fazla canını sıkmak istemiyorum. Mektubuma burada son verirken Belediye Başkanı olarak Gaziköy’ü bitirip gideceksin ya, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi olduğunda da Adana’yı düşünüyor ve üzülüyorum. Adana gibi bir büyük şehrin köy ya da mahalle olması bizleri inan çok üzer. Çünkü bunu senin büyük azminle gerçekten başaracağına inanıyorum.

Mektubuma son verirken selam ediyor, gözlerinden öpüyorum.

Türkeş Manga


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.