DOLAR 13,5498-1.8%
EURO 15,2814-2.08%
ALTIN 773,20-2,02
BITCOIN 6993863,32%
Adana
16°

AÇIK

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hedef 2071

Hedef 2071

ABONE OL
12 Kasım 2020 21:05
Hedef 2071
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evet, hedef ne 2023, ne de 2060; hedef 2071 olmalı.

2071’de Türkiye Cumhuriyeti 148 yaşında olacak.

2071’de Atatürk’ün 190. doğum yılı olacak.

2071’de Son askeri darbenin üzerinden 91 yıl geçmiş olacak.

2071’de Türklerin Anadolu’ya gelişinin 1000. yılı olacak.

Yani dünyanın 4 milyar ton olan Bor rezervinin 3 milyar 43 milyon 751 bin 86 tonunun üzerinde bulunduğu Anadolu’ya Türklerin ayak basışının 1000. yılı olacak.

Bu yıl doğan çocuklar 2071’de atmış yaşında olacaklar. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, vekillerimiz, ülkenin tüm yönetim kadrosu bu yıldan sonra doğacaklardan oluşacak.

Bu kuşak çok özel olmalı.

Bu kuşak çok iyi eğitilmiş olmalı.

Bu kuşak okul öncesi eğitime başladığında tanışmalı Bor’la.

BOR, Bir elementtir, fakat doğada element olarak bulunmaz. Alkali boratlar (sodyum, kalsiyum, magnezyum) veya borik asit şeklinde maden yatağı oluşturur. Çeşitli endüstri dallarının ana ham maddelerinden olan Bor mineralleri Türk madencilik sektörünün en önemli ihracat maddelerindendir. Ülkemizdeki Bor madenleri dünyanın en kaliteli Bor madenleridir. Ancak Bordan mamul ürünler ile rafine Bor bileşiklerinin üretimi ve ticari açıdan gerekli teknolojik bilgi ve seviyeye henüz ulaşmış değiliz.

Dünya Bor rezervinin %75’ine sahipken, ABD’den sonra pazar payımız %47’dir.

BOR, fiberglas, cam, emaye, ve kaplama sanayinde, sabun ve deterjan sanayinde, ateşe dayanıklı malzeme,metallurjik uygulamalar, tekstil, fotoğrafçılık, boya, borik asit üretimi, elektrik ve tıp sanayii, tekstil cam elyafı, Borun alaşımları, metalurjik flux, izole cam elyafı, Borun silikat camları, antiseptikler, nükleer yakıt teknolojisi, yangına dirençli malzemeler, naylon, gübre, katalistler, dezenfekte ediciler, yapıştırıcılar, refrakter, çimento korozyon önleyiciler, ilaç ve kozmetik, elektronik rafinasyon, bitki öldürücüler, böcek öldürücüler, deri renklendirici olarak kullanılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Din Nedir? İdeoloji Nasıl Din Olur?

Bor madeni, stratejik olarak topraktan çıkarıldığı andan itibaren gerek ham madde olarak ve gerekse rafine Bor ürünleri olarak, insanlar için beşikten mezara kadar yaygın bir şekilde insanın hayatının her alanında kullanılan endüstriyel bir madendir.

Bor ile çalışan araba imali için dünyada altı yüz kadar projenin olduğu bildiriliyor.

Kısaca Bor çok şeydir. Çimento sanayinde kullanılması binaların depreme daha dayanıklı olmasını da sağlıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Eti Maden İşletmeleri’ne ait fabrikalarda önümüzdeki üç yıl boyunca üretilecek Bor ürünlerinin tamamının satıldığını belirtmiş.

Dünya Bor rezervi toplamının %75’ine sahip olan ülkemiz teknolojik yönden en geri ülke durumundadır. Bor bizim tarafımızdan ham madde olarak üretilmekte, Çin ve batı ülkelerine ham madde olarak satılmaktadır. Batı Dünyası bizim Bor üretimimiz üzerinde ülkelerinde sanayi kurmuş durumdadır. Bunun içindir ki; Batı dünyası Bor konusundaki teknolojiyi bize vermekte çok cimri davranmaktadır.

Bizim devlet ve bilim adamları olarak en kısa zamanda teknolojik gelişimi meydana getirmemiz ve kendi üretmiş bulunduğumuz Bor’u kendimiz işler ve üretir hale gelmeliyiz.

Borun öyle türevleri var ki; sattığımız Bor’u sekiz-on katı fiyattan geri almaktayız. Aradaki bütün farklar  milletimizin kesesinden, ülkemizin hazinesinden gitmektedir.İşte bu yüzden hedef 2071 olmalı.

Önümüz 4-5 yıl içinde tüm plan ve proğramlar bu sene doğan çocuklar için yapılmalıdır. Bu sene doğanların okulda ilk tanıdığı madde BOR olmalı. Okul öncesi kurumlardan başlamak üzere tüm eğitim kurumlarında Atatürk Köşesinin yanında bir de BOR KÖŞESİ olmalıdır. BOR KÖŞESİ’nde mutlaka Bor madeninin hammaddesi olmalı. Bor’un kullanıldığı tüm sanayi ürünleri tanıtılmalı. Bor sanayinde Türkiye nerede, Dünya nerede güncel olarak aktarılmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  CASUSLUK VE MAFYOKRASİ

Bor milli maden olmalı.

Bor ile yatıp, bor ile kalkmalıyız.

Bor ile dünyanın bir numarası olmalıyız.

Allah (c.c.) bize bin yıl önce sunmuş bu nimeti. Bu nimetin kıymetini bilmeliyiz.

Bu yıl doğanlar 2071’de Bor’dan bazlama yapabilmeli!

Bin yıl sonra Alpaslan bizimle  gurur duyacak.

İnanın, Atatürk kalkıp sevinçten ağlayacak!..

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet