KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Hırsızlara Geçit Vermeyen Sancay Esen’e Üstün Cesaret Plaketi Verildi

Hırsızlara Geçit Vermeyen Sancay Esen’e Üstün Cesaret Plaketi Verildi

19 Ağustos 2017 tarihinde İlçemiz Kozan’a bağlı Kamışoba Mahallesinde gündüz saatlerinde koyun çalmaya çalışan hırsızlar köylülerden Sancay Esen’in cesareti sayesinde yakalanmışlardı.

Kozan Kamışoba köyü (mahallesi) sakinlerinden Ayturan Sevim’in ve ailesinin evde olmadığı saatlerde evine giren hırsızlar ahırındaki 4 adet erkek koyunu 01 AN 352 plakalı beyaz Şahin arabaya yükleyip kaçmaya çalışırken hırsızları fark eden Sancay Esen traktörü ile arabanın üzerine sürerek traktörün arkasındaki kötenle arabaya çarpıp hırsızların kaçmasını engellemişti.

Daha sonra cezaevine atılan hırsızlardan Harun Gıdık’ın eşi Emine Gıdık’ın da yine Kamışoba Mahallesi sakinlerinden Osman Sürer’in keçilerini çaldığı öğrenilmiş ve Emine Gıdık’ta cezaevine atılmıştı.

100Yıl Spor Klübü yaşanan olayın ardından Kozan İlçesi Kamışoba Mahallesine başka illerden gelerek fakir fukaranın koyununu, keçisini, ineğini çalan hırsızları uzun takip sonucu canı pahasına yakalayıp jandarmaya teslim eden Sancar Esen’e 100.Yıl Spor Klübünün üstün cesaret plaketi takdim edildi.

Plaketi teslim eden 100. Yıl Spor Klübü Başkanı Gürol Ünsal “Teyzemin oğlu Sancay Esen, gösterdiği cesaretle Kamışoba Mahallesinde birlik ve beraberliği sağladı. Bundan sonra Mahallemize gelecek hırsızlara da nasıl davranılacağını tüm Kamışobalılar gösterdi. Bu cesaretin her kese örnek olması amacıyla klübümüzün üstün cesaret plaketini takdim ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener’den yüz yüze sınav tepkisi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın