Hollande, Müslüman Karşıtlığına Müsade Etmeyeceklerini Söyledi

Hollande, Müslüman Karşıtlığına Müsade Etmeyeceklerini Söyledi

Paris’teki belediye başkanları toplantısında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris’i kana bulayan terör saldırıları sonrası artan İslamofobik saldırılarla ilgili, “Hiçbir yabancı düşmanlığı, antisemitizm, Müslüman karşıtlığına müsaade edilmeyecek.” ifadelerini kullandı.

“FRANSIZ GENÇLİĞİNİ HEDEF ALIYORLAR”

Bazılarının terör tehdidi ile Ortadoğu’dan gelen mülteci akını arasında bağ kurmaya çalıştığını da kaydeden Fransa Cumhurbaşkanı, Evet bir bağ var. Çünkü IŞİD tarafından kontrol edilen Irak ve Suriye’ topraklarındaki halklar da bize saldıranlar tarafından şehit edildi.” ifadelerini kullandı. Fransa lideri, Paris’i kana bulayan barbarların uyguladığı körü körüne şiddet ile Fransa halkının çok çeşitliliğini, Fransız gençliğini hedef aldığını kaydetti.

IŞİD’E KARŞI SAVAŞTA OLDUKLARINI SÖYLEDİ

Franısz belediye başkanları karşısında bir kez daha Fransa’nın IŞİD’e karşı savaşta olduğunu vurgulayan Hollande, bu savaşı Fransa’nın değil bu terör örgütünün başlattığının da altını çizdi. IŞİD’in ordusu, mali kaynağı petrolü bulunduğuna dikkat çeken Hollande, IŞİD’in Avrupa içerisinde de işbirlikçilerinin olduğuna dikkat çekti. Salı günü ABD Başkanı Barack Obama, daha sonra ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile atılacak adımların koordinasyonu ile ilgili görüşeceğini aktardı.

ZOR BİR OPERASYON GERÇEKLEŞTİDKLERİNİ SÖYLEDİ

Bu sabah Paris’in kuzeyindeki Saint-Denis’de saldırının faillerini yakalamaya dönül polis operasyonuna da vurgu yapan Hollande, güvenlik kuvvetlerini tebrik ettiğini aktardı. Cuma günkü terör saldırısıyla bağlantılı olan teröristlerin yakalanması için tehlikeli ve zor bir operasyon gerçekleştirildiği kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın