KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Hüseyin  sözlü gerçeği….

Hüseyin  sözlü gerçeği….

Kozan’da Ocak başkanı Kenan Avşar’ın davetlisi olarak katıldığım muhteşem iftar yemeği izlenimlerimi  paylaşmak istiyorum sizlerle..
Bin kişilik düşünülen ve organize edilen iftar proğramı,  saat 18.30 dan itibaren gelen misafirlerle bir saatte doldu, oturacak yer kalmadı ve sanırım misafir  sayısı binbeşyüzü geçti.Saat 19.00 da başlayan tasavvufi müzik esintileri ve akabindeki mini semazen gösterisi güzeldi.

Kozan belediye başkan aday adayları masa masa dolaşarak misafirlere hoş geldiniz derken akabinde gelen Hüseyin Sözlü geleneği bozmayarak tüm misafirlerle tek tek tokalaşarak hoş geldiniz dedi hal hatır etti.Bu arada (Bolu’da genel başkanında katıldığı bir etkinlikten dolayı burada olamayan)  Etem Pazarcı’nın telgrafı okununca alkış alsa da burada olmaması ve okul yemeğini tercih etmesi biraz eleştirel yorumlara neden oldu..

Geçen seçimde bağımsız aday olup 4.000 civarında oy alan Ali Demir’in katılımı iftara ayrı bir renk kattı ve her aday adayının özel ilgi gösterdiği Ali Bey vakuru ve sempatisi ile yine gönülleri fethetti.

İftar, yemek faslı, yemek duası, ilçe başkanı Ender Çulhacı’nın ve Feke belediye başkanı Ahmet Sel’in selamlama konuşmaları, derken mikrofon Hüseyin Sözlü ’ye verildi.

Kendisi ile birkaç toplantıda karşılaşmışlığımızın ötesinde bir tanışıklığımız yok,daha önceki bir yazımda çalışmalarından övgü ile bahsetmem basından takipten yaptığım bir kısa yorum idi. Kendisini dikkatle dinledim, çok beğendiğim, takdir ettiğim bir konuşma yaptı.Özellikle çok riskli labirentlerden geçtiğimiz günümüz de önceliklerinin Milli Birlik ve Bütünlük olduğunu vurgulayarak yaptığı konuşmasında, konulara hâkimiyeti, öncelikleri, yerel yönetimde iktidar yandaşı olmadan da bir şeylerin başarılmasının mümkün olduğunun izahı…

Mükemmel bir sunum, doyurucu bilgiler, özgüveni tam, deneyimli bir başkan….

Kısaca benim penceremden bakınca gördüğüm Adana büyükşehir için başkanını bulmuş…

İşte bu nokta da parti yöneticilerine düşen bir görev var. Her ne kadar sn. Sözlü ikili sohbetler de “ Partim görev verse de vermese de aynı tempoda çalışmaya devam ederim” demiş olsa da yöneticiler adayı açıklayarak, sn. Sözlü ’nün elini güçlendirmelidir. Şu ana kadar başka aday adayı çıkıp göreve talip olmasa da nabız yoklayan, istemem yan cebime koy diyen, ortam ve zamanın bekleyenlerin olduğu dedikodularının Sözlü ‘nün değilse de seçmenin hızını kesmesi riskini ortadan kaldırmaları lazım diye düşünüyorum.  Çünkü her ortamda bir araya gelenler bu tür haberleri konuşuyor ve etkileniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ESİR VE YAS İLANI
Gördüğüm; adaylığı resmen açıklanmış Sözlü çok daha güçlü ve sağlam adımlar atacaktır.

Hemen tüm ilçelerde adaymış gibi çalışmalar yaptığı, insanlarımızla kucaklaştığı, gittiği her yerde seçim sathına girilmiş havası estirdiği bilinen Sözlü ’ye destek verilmelidir.

Hatta daha da ilerisi ilçe belediye başkan adayları seçiminde kendisi ile de istişare edilerek kendi ekibini, çalışma arkadaşlarını kurmasında fikri sorulmalıdır.

Geçtiğimiz seçimlere baktığımız da bir Aytaç Durak faktöründen dolayı partilerin adaylarını açıklamaktan imtina etiği ve Aytaç beyin durumu netleşince aday açıklaması yaptığını biliyoruz. MHP alternatif adayı belli olduğu halde Aytaç beyi bekledi ve onu aday yaptı, CHP ise durum netleşince adayını açıkladı.

Demem o ki, iktidar her davadan beraat eden sn. Durak’ı göreve iade etmiyorsa bir hesabı vardır. Bana görede seçime 2 ay falan kala göreve iade ederek MHP ve CHP’nin aday açıklamalarını, çalışmalarını psikolojik olarak etkilemeyi düşünüyor olabilir.Olası bu oyunu şimdiden bozmak lazım, her gün partide olduğu söylenen sn. Durak’ın görkemli bir törenle partiye resmen katılımı sağlanmalı ve bununla birlikte Hüseyin Sözlü beyi destekleyen bir birliktelik deklere edilmelidir. Bu işi için gerekiyorsa, ilk genel seçimde milletvekilliği garanti edilmelidir. Bu strateji savaşı bir satranç oyunu ise bu hamle yapılmalıdır…

Bunun neticesinde kazanılacak Adana, sn. Durak’ın AKP ye karşı başarısı olacak ve iktidara rağmen kazandığı başarı nedeniyle zulüm gören sn. Durak bir noktada iadeyi itibarını sağlamış olacaktır.
Seçime daha uzun bir süre olmasına rağmen Ramazan’ın bereketi ile kazanılan bu ivme sn. Durak destekli devam ettirilmeli, bu tempo seçime kadar sürdürülmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saffat Suresi'nde Polis Gücü, Bariyer, Bilgisayar

Unutmayın, hepimizin ilk defa yaşayacağı bir seçim sistemi yaşayacağız… En ücra köydeki oy bile büyükşehiri ve bağlı olduğu ilçeyi etkileyecek. Henüz diğer partiler çalışmaya başlamadığı bir ortamda iyi bir strateji ile bu uzun soluklu maraton iyi organize edilirse Adana ilçeler dâhil silip süpürülebilinir.

Bence parti yöneticileri bunu düşünmeli ve gerekiyorsa profesyonel destek almalıdır….

Dipnotlar:

80 öncesi Adana ÜOD yöneticisi ve MHP davası sanığı olmama rağmen amiyane tabir ile “sakıncalı piyade” sınıfında görüldüğüm için partiye üye yapılmamış, parti ile bağı olmayan bir Ülkücü’yüm ..

Vermek istediğim mesajlar tabanın düşüncelerinin yansımasıdır, ben yöneticiyim ben iyi bilirim mantığını terk ederek tabanın sesini dinlemek isteyen olursa bu mesajlardan nasibini alır umuduyla yazılmıştır bu satırlar…

Öküz altında buzağı arama saplantısı olanlar ve her olaya bir kulp saplantısı olanlar kendilerini yormasınlar benim Aytaç Durak ve Hüseyin Sözlü ile hiçbir irtibat ve bağlantım yoktur, olmamıştır, olmayacaktır….
Tüm bunlara rağmen bir şeyler yapılması zaruretini hisseden, dönüşü olmayan bir yola giren ülkemizde tüm olumsuzluklara rağmen MHP nin bu seçimden güçlenerek çıkmasının bir mecburiyet olduğunun bilincinde olmanın gereği olarak kaleme alınmış bu yazıdan hiçbir dostum anlamını aşacak yorum çıkarmasın.

Yazım şahsi ve özgür görüşlerimin ifadesi olup  sadece beni bağlar, fikirlerime Katılana da katılmayana da saygı duyarım….

Selam ve dua ile

Şükrü IŞIK / ADANA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın