İhraç tebligatı Davutoğlu’na ulaştı

İhraç tebligatı Davutoğlu’na ulaştı

AKP’nin kesin ihraç talebiyle disipline sevk ettiği Ahmet Davutoğlu ve 3 AKP’li isme ihraç tebligatının ulaştığı bildirildi. Davutoğlu ve ekibinin ihraç gerekçelerini inceleyip duruma göre bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), yeni parti kuracağı uzun süredir konuşulan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 3 eski milletvekilini 2 Eylül’deki toplantısında “kesin ihraç” istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na (MDK) sevk etti.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, MYK’nın ihraç kararı savunma yapmaları için ilgili 4 siyasetçiye gönderildi. Tebligatlar eski Başbakan Davutoğlu ve eski Genel Başkan Yardımcısı Üstün’e ulaştı.

Edinilen bilgiye göre 4 siyasetçi AKP tüzüğünün kesin ihraçları düzenleyen 117. maddesi 7 fıkrasındaki “Parti Yöneticileri, Üyeleri veya Parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu önünde gerçek dışı haber yaymak, iftira, hakaret, karalama veya küçük düşürücü beyanlarda bulunmak” ile suçlanıyor.
TOPLANTI TARİHİ BELLİ OLDU

Ancak gelen tebligatlar tüm yönleriyle incelenecek, farklı suçlamalar olup olmadığına bakılacak. Bunun için Ankara ya da İstanbul’da çarşamba günü (11 Eylül 2019) bir toplantı yapılması bekleniyor. Toplantıda ihraç kararlarıyla ilgili yazılı-sözlü savunma, savunma yapmama ile savunma yapılmayacaksa bunun gerekçelerini basın toplantısı ile açıklama gibi seçenekler masaya yatırılacak.

Alınacak tutumun da bir basın toplantısı ile açıklanması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar
reklam