İktidarın kuyruğuna da bastı

İktidarın kuyruğuna da bastı

“Türkiye şu an arka odalarda ihale dağıtılarak soyuluyor” diyen Baransu iktidarın kuyruğuna da bastı.

Baransu; “Muhafazakârlar dinden ve ahlâktan uzaklaştılar. AKP’ye oy veren kesimlere bakın çoğunun ahlâk ve plan ile düşünceleri yok. Yine baktığınızda dava adamı zannettiğiniz adamların fikri değişti” dedi.

Ergenekon, Balyoz gibi dâvâlarla ilgili yayınladığı belgelerle Türkiye’nin gündemine damga vuran gazeteci Mehmet Baransu bir damga da TRT radyo proğramına vurarak yayından kaldırttı.

Mehmet Baransu: 28 Şubat 13 yıl sonra yargılanıyorsa bugünün hırsızları da yargılanacaktır. Hırsız bürokratlar, hırsız iş adamları. Türkiye’de bu derin yapılar yargılanacak. Türkiye şu an arka odalarda ihale dağıtılarak soyuluyor.

Sunuculuğunu Adnan Öksüz’ün yaptığı TRT İstanbul Radyosu Radyo1′de yayınlanan “Dört Dörtlük Portre” proğramında konuşan gazeteci Mehmet Baransu bu konuşmasıyla proramı yayından kaldırttı.

Türkiye’de büyük yolsuzluklar yaşandığını, bunun da ilk defa canı yanan derin yapılar tarafından organize edildiğini iddia eden Baransu, “28 Şubat süreci 13 yıl sonra yargılanıyorsa, bu ülke bugünün hırsızlarını da yargılayacaktır” dedi.

İktidarla tanışan muhafazakârların fikirlerinin ve yaptıklarının değiştiğini savunan Mehmet Baransu, “Başbakan olsam yüz tane Silivri Cezaevi daha yaparım. Cezaevine ise hırsız bürokratları, hırsız iş adamlarını  koymak istiyorum. Türkiye′de bu derin yapılar yargılanacak. Belki 3-5 yıl sonra büyük dâvalar olacak. Çünkü Türkiye, şu an arka odalarda ihale dağıtılarak soyuluyor” diye konuştu. “TOKİ Başkanı çıkmış yolsuzlukların olduğunu ve fark edemediklerini söylüyorlar. Pardon da sen orada o hırsızlığı engellemek için ordasın, gözyaşı dökmek için değil. Sonuçta derin yapılar bitmeyecektir. Bu derin yapıların intikamı daha ağır olacaktır. Çünkü ilk defa canları yakılmıştır. Aslına bakılırsa ben, yeni bir 28 Şubat darbesi gibi bir sürecin yaşanmasını istiyorum. Çünkü muhafazakârlar dinden ve ahlâktan uzaklaştılar ki belki kendilerine gelirler. AKP’ye oy veren kesimlere bakın çoğunun ahlâk ve plan ile düşünceleri yok. Yine baktığınızda dava adamı zannettiğiniz adamların fikri değişti.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  IŞILTINIZA SAHİP ÇIKIN

Söyleşinin sonunda sunucunun “Pensilvanya sana neyi hatırlatıyor?” sorusuna Mehmet Baransu “Derin devletin öteki yüzü” diye cevap verdi.

Sayıştay, ihale kanunu, milletvekili bile seçtirilmeyen bazı bakanların neden görevden alındığının kamuoyuna halen açıklanmaması konularına girmiyorum bile. Demesi Mehmet Baransu’nun Ergenekon, Balyoz gibi AKP’nin ipliğinin de pazara çıkartılacak kadar satışa hazır hale geldiğini göstermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın