İlik Nakli Bekleyen Berivan ın Feryadı

İlik Nakli Bekleyen Berivan ın Feryadı

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Talasemi (Akdeniz anemisi) hastası 11 yaşındaki Berivan Atabay, ilik nakli olabilmek için kendisine yardım eli uzatılmasını bekliyor.

Talasemi hastalığından daha önce 3 çocuğunu kaybeden Fatma ve Hüseyin Atabay çiftinin 11 yaşındaki kızları Berivan da doğuştan Talasemi hastası.

20 günde bir 2 ünite kan verilen ve arkadaşlarıyla oyun oynadığında halsizleşen Berivan, bu yüzden sadece evlerinde bebekleriyle oynuyor.

Berivan Atabay, üç ağabeyinin bu hastalıktan öldüğünü belirterek, “Ben de ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum, arkadaşlarımla oyun oynamak istiyorum. Onlar oynayınca çok üzülüyorum. Ben büyüklerimden Allah rızası için yardım bekliyorum” dedi.

Baba Hüseyin Atabay, 11 yıldır hastaneye götürdüklerini belirterek, “Biz kan bulamıyoruz. 2 ünite kan veriyoruz. Yağmur çamur demeden 2-3 arabayla gidiyoruz. Bazen yer bulamıyoruz, numara alamıyoruz, tekrar geri geliyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Anne Fatma Atabay, kızının yaşamak istediğini bu yüzden ilik nakli olması gerektiğini belirterek, yetkililerden yardım istedi. – ADANA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın