Ilk Abdest Ve Namaz

Ilk Abdest Ve Namaz

Cebrail (A.S.) Peygamberimize (S.A.V.) ilk vahyi getirip peygamberlik vazifesini teblig ettikten sonra,peygamberimize ilk önce Islam seraitinden abdest almayi ve namaz kilmayi ögretti.

Bir pazartesi gününün aksaminda Cebrail ökçesini yere vurup yerden bir su fiskirtti.Namaz için nasil abdest alinip temizlenecegini görsün diye Peygamberimizin gözünün önünde abdest aldi.

Peygamberimiz de orada,Cebrail’de gördügü sekilde abdest aldi.Bundan sonra Cebrail ile birlikte iki rekat namaz kildilar.

Cebrail göklere dogru yükselerek kaybolunca,peygamberimiz oradan,büyük bir kalp huzuruyla sevinç içinde evine döndü.Durumu Hz Hatice validemize anlatti.Hz Hatice validemizin elini tutup suyun yanina götürdü.Namaz için nasil abdest alinip temizlenecegini,Cebrail den gördügü gibi,Hz Hatice validemize de abdest aldirdi.Sonra Cebrail’in kildirdigi gibi Hz Hatsce validemize iki rekat namaz kildirdi.

Peygamberimizin imam olup kildirdigi bu ilk iki rekat namaza peygamberimize cemaat olup uyan ilk Müslüman,Hz Hatice validemiz oldu.

ileIlk Abdest Ve Namaz Hikaye.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın