DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 314082-1,13%
Adana
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İnanç Özgürlüğü İstekleri Oyun muydu?

ABONE OL
20 Eylül 2014 07:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ali Erkan Kavaklı, okuyucuları, geçmişte darbe yapanlarla CHP’nin ilişkisi hakkında bilgilendiriyor. Bilgilendiriyor da, bunu yaparken oluşturduğu tezatın farkına varıyor mu acaba?

Tamam, dindar yayınlar sayesinde CHP’nin sevilemez parti olduğunu öğrendik.

Tamam, dindar camiaya verilen sıkıntılar sebebiyle, hükümet deviren darbelerin kötü olduğunu da öğrendik. Ama bir şey daha öğrendik dindar yayınlar sayesinde: İnançların özgür olması, inançlara karışılmaması, kişilerin inançları sebebiyle horlanmaması, ötelenmemesi gerektiği.

Ali Erkan Kavaklı,”sadece halkın seçtiği hükümetleri devirme operasyonu”diye tanımladığı darbeyi, aralarında bulunduğunu söylediği ‘mason komutanlar’ ifadesiyle beğenmediği inanca alerji duyulabileceğini, aleyhinde konuşulabileceğini ve ötelenebileceğini belirtmiş oluyor. Hatırlatıyor:”1980 darbesinden sonra hükümet kuran eski deniz kuvvetleri komutanı Bülent Ulusu masondu”.

Olabilir. Sadece bu kadar mı?..

Aralarında mason komutanların bulunduğu ‘darbecilerin’ isteğiyle Suudi Arabistan yakınlaşmasını sağlayanlar da Müslümandı. N’olacak şimdi?..

Ali Erkan Kavaklı’nın yanlışı devam ettirenleri tenkid etme hakkı vardır. CHP adlı partiyi de geçmişteki hatalarını öne sürerek, onu olumluya meylettirmesi de doğaldır. CHP kendine çeki-düzen vermiyorsa ”çok yazık” da diyebilir Kavaklı. Ama, Türkiye üzerine çöktürülen olumsuzlukları sadece ‘mason’ diye bilinenlerin üzerine yıkıp kendine yakın inançtakileri göz ardı ederse, bu yanlıştır.

Kötü bildiğimiz darbeler için Ali Erkan Kavaklı’nın”Darbeleri, Amerika’da özel harp eğitimi almış -bir şekilde mason localarıyla irtibatlı- subaylar yapar”demesi ne kadar doğru? Ya da,”Türkiye’de organize edilen 1960, 1971, 1980 ve 1997 28 Şubat darbeleri hep CIA ve Pentagon patentlidir”hükmü?..

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Seçim Anketleri Ne Kadar Güvenilir ?

Meselenin anlaşılabilmesi için Moral haber Ana Sayfası’ndaki Ali Erkan Kavaklı’ın adının altında bulunan Takvim Yazarı Ergun Diler’in ‘Köşk’ başlıklı yazısından iki cümleye bakalım:

”Atatürk’ün güvendiği isim CELAL BAYAR’dı! Unutmayın! Bayar, 1960 darbesini yapan İNGİLİZLER’in ipe gönderdiği bir isimdi”.

”Türkiye laik, Müslümanlığa soğuk, Ortadoğu’ya mesafesini koymuş, Avrupa kapısında beklemeye RAZI olmuş bir ülke halindeydi! Kağıt üzerinde hep BATI’ya gidiyordu!
Bir arpa boyu yol alamasa da rotası böyleydi! Çıkma ve sapma şansı yoktu! 1960’ta İngilizler’in yaptığı darbe ile içeride İKTİDAR mücadelesi başladı”.

Eğer Ali Erkan Kavaklı’nın hükmünü doğru bilirsek AKP hükümetine rota çizenlerden olan Ergün Diler’i ‘bir bilmez’ kabul etmemiz gerekir. Bu da ülkenin AKP eliyle uçuruma yönlendirildiği anlamını verebilir.

Türkiye’de oynanan oyunun görülmesi gerektiğinden bahsediyor Ali Erkan Kavaklı. Oyunla karşılaşanlar oyunu görüyorlar. Kimi üzülüyor, kimi de seviniyor. Ama Ali Erkan Kavaklı görmediği oyunu görüyormuş gibi anlatmaya kaktı mı, dindarlığına yazık.

İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 12 Şubat 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.