İnce, İBB Başkanlığına aday olacak mı?

İnce, İBB Başkanlığına aday olacak mı?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, telefonla bağlandığı bir canlı yayında partisinin cumhurbaşkanı adayı İnce’nin, yerel seçimlerde İBB Başkanlığına aday olup olmayacağına ilişkin iddialara cevap verdi.

CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü programına telefonla bağlanan Kılıçdaroğlu, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’nun parti yönetimine yaptığı istifa çağrısının ardından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili olarak Kılıçdaroğlu,  “Partiye zarar veren söylemlerde bulunanların partide işi yoktur” dedi.

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili iddialara da cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Bu konuda bir yorum yapmak doğru değil. Bugünden görüş açıklamak da doğru değil. Çünkü yerel seçimlerde Milletvekili seçimlerinde yapıldığı gibi özel çalışma yapmak gerekiyor” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugünden adayımız şu olacaktır ya da bu olacaktır diye bir düzenleme doğru değil. Ama şunu yapacağız. YSK’nın yerel seçimlerle ilgili takvimini beklemeden adaylarımızı erken açıklayacağız ve adaylarımız çalışmaya başlayacaklar. Yerel seçimlerde aday çok önemli, aday profili çok önemli. Dolayısıyla biz yerel seçimlerde çok daha iyi sonuç alacağız. Bugün ortaya çıkan tablo bizim yerel seçimlerde daha iyi sonuç alacağımızı gösteren bir tablo.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın