İnternet gazetecilerinden Hüseyin Sözlü’ye tepki

İnternet gazetecilerinden Hüseyin Sözlü’ye tepki

Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER), Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü basın kuruluşları arasında ayrımcılık yaptığı gerekçesi ile kınadı.

ÇİGDER Başkanı Azmi Ertan imzası ile yayınlanan açıklamada, “Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, meslek mensuplarına yapılacağı duyurulan ‘Basın Pasosu’ uygulamasının, Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin insiyatifine terk edilmesi kararı, Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,nün tarafsız ve doğru bildiğini yazmakta tereddüt etmeyen basın mensuplarına beslediği intikam duygularının açık bir göstergesidir” denildi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in Hüseyin Sözlü ile ‘ahbap çavuş’ ilişkisine girerek mesleki tarafsızlığına gölge düşürdüğünü sözlerine ekleyen ÇİGDER Başkanı Azmi Ertan, “Sözlü, gösterdiği katıksız uyum ve kayıtsız şartsız itaati neticesi Cafer Esendemir’i ödüllendirmiş, tarafsız gazetecileri ise dışlayarak bir belediye başkanına yakışmayan etik dışı bir davranışa imza atmıştır” dedi.

Açıklamada daha sonra şu görüşlere yer verildi:

“Basın pasosu maddi zorluklar içinde görevlerini yapmakta olan gazetecilerin temel ihtiyacıdır. İnternet basını da tıpkı yazılı ve görsel basın gibi görevini ifa ederek, kamuoyunu, en seri ve doğru şekilde bilgilendirmektedir. Geçmiş belediyelerde ÇİGDER üyelerine, diğer meslek kuruluşları arasında ayrım yapılmadan tanınan bu hak, Sözlü belediyesinde sadece Cafer Esendemir’in şahsında ÇGC üyelerine bahşedilen bir ulufe hüviyetine büründürülmüştür. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün dizinin dibinden ayrılmayan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’i onore etmeye yönelik bu girişimi şiddetle kınıyor, Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün bu basın kuruluşlarını birbirine düşürebilecek bu ayıptan bir an önce dönmesini diliyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşı randevusunda yaş sınırı 25’e indi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın