KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

iPhone ve iPad’de DNS Değiştirme Nasıl Yapılır

iPhone ve iPad’de DNS Değiştirme Nasıl Yapılır

İnternette engelli olan sitelere erişmek için telefonlarınızdan veya bilgisayarınızdan bilgisayarınızın DNS sunucularını değiştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede mahkeme tarafından engellenmiş olan sitelere hızlı bir şekilde hiç bir engele takılmadan girebilirsiniz.

Ülkemizde kısa bir süre önce Twitter, Youtube gibi büyük internet sitelerine erişim engellendi ve bir çok kullanıcı bu sitelere erişmek için DNS ayarlarını değiştirmek zorunda kaldı. Sizde bu sitelere veya ileride engellenecek sitelere erişim sağlamak için bu yazımızdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda iPhone ve iPad cihazlarda yasaklı sitelere nasıl girebiliriz sorusunun cevabını bulacağız. Vakit kaybetmeden hemen işlemlere başlayalım.

1- iPhone veya iPad cihazınızın ayarlar bölümüne girin ve sol menüde bulunan Wi-Fi sekmesine tıklayın.

2- Açılan sayfada bağlı olduğunuz modem’in adı gözükecektir. Bu isme tıklayın ve seçeneklerine girin. Bağlantı seçenekleri açıldıktan sonra DNS başlığına tıklayın ve klavyenizin açılmasını bekleyin.
3- Klavyeniz açıldıktan sonra resimde gördüğünüz DNS adreslerini girin. Her rakamın arasına noktay koyunuz.

4- Bu işlemi yaptıktan sonra değişiklikleri kayıt edin ve daha sonra cihazınızı kapatıp tekrar açın. Artık engelli tüm sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın