İşçiler Kendi Sendikasını Kurdu

İşçiler Kendi Sendikasını Kurdu

Türkiye’de Kamuda taşeron işçi olarak görev yapan vatandaşları bir çatı altında toplamak amacı ile kurulan ‘Kamu İşçileri Sendikası’(KAMU-İŞÇİ SEN) Adana’nın Ceyhan İlçesinde kuruldu.

Kurucu Genel Başkanlığını üslenen Ali Dinçer, Kamuda görev yapan taşeron işçilerini bir araya getirmek amacı ile sendika kurduklarını belirterek, ‘’Yeni yasa ile Taşeron işçilerin kamu işçileri olarak istihdam edilmesinin ardından, vatandaşlarımızın haklarını daha iyi savunmak amacı ile araştırma yaptık. Yaptığımız çalışmalar sonucunda kurucular kurulundaki arkadaşlarımızı belirleyerek işlemlere başladık. Sendika demek, işverenlerle toplu iş sözleşmesi yapılarak işçileri güvence altına almak, işçilere güvence sunmak demektir.

Kamuda hizmet veren arkadaşlarımızın haklarını savunmak, maaşlarında iyileştirme, ikramiye, giyim ve ulaşımda yardımlar, dini ve milli bayramlarda yardım alabilmelerini sağlamak amacı ile sendikamızı kurduk. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Kamu İşçileri Sendikasını faaliyete geçirerek üye kayıtlarına başladık’’ dedi.

Sendikanın sadece kamuda hizmet veren işçileri değil, özel sektörde çalışan vatandaşlarımızı’da kapsadığını belirten Başkan Dinçer, (KAMU-İŞÇİ SEN) sendikası çatısı altında tüm işçileri birleşmeye çağırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın