KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

İyi eğitim ama önce okul!

İyi eğitim ama önce okul!

2 yıl önce Kozan Gaziköy ilköğretim okulunun fiziki yapısı ve donanımı konusunda incelemede bulundum. O anki gördüğüm manzara gerçekten içimi burktu. Okulumuzda toplam 6 sınıf var. Bu sınıfların biri ana sınıfı biri de bilgisayar sınıfı olarak ayrıldığı için normal eğitime cevap veren sınıf 4’e düşüyor. İlköğretim okullarının 8 yıla çıkarılmasıyla derslik olmaması nedeniyle minicik çocuklar lise binasına taşınmışlar liselilerin arasında eğitim görmeye başlamışlardı.  Bu yüzden 10 yılı aşkın bir süredir öğrencilerimiz ayrı okullarda parçalanmış eğitim görüyorlar.

Televizyonlarda, gazetelerde eğitim haberlerini okurken hep güllük gülistanlık haberleri görüyoruz. Falan yere yeni okul yapılmış, filan yerdeki okula ek bina eklenmiş eğitimde aksama önlenmiş.

Kendi kendime sordum. Bizim çocuklarımızın falan filan yerdeki okullarda eğitim alan çocuklardan eksikliği nedir acaba diye. Yoksa Devletimiz ve Milli Eğitim Bakanlığımız falan, filan yerlerde var da Kozan ilçesinin tek kasabası olan Gaziköy’de acaba yok mu diye de düşündüm kendi kendime.

Ve o an “açılımlar” geldi aklıma madem bu ülkede açılımlar başladı o halde bizim çocuklarımızın da insanca eğitim görmeleri devletin onlara sundukları iyi eğitim alma haklarını hatırlatma zamanı gelmedi mi?

1960 lı yıllarda eğitime açılmış binlerce insanı eğitimle kucaklamış ama artık hizmet veremez duruma gelmiş bir okulun mutlaka yenilenmesi gerekir düşüncesi ile T.C. Başbakanlık makamına, Milli Eğitim Bakanlığı makamına, Kozan Kaymakamlığına, Kozan Belediye Başkanlığına, Kozan Kent Konseyi Başkanlığına, bir çok İl Genel Meclis Üyelerine, Politikacılara ve özellikle Kozan’ımızın yerel basın kuruluşlarının yöneticilerine ve Ulusal Basının temsilcilerine bizzat ulaşmaya çalıştım ve durumu anlattım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saffat Suresi'nde Polis Gücü, Bariyer, Bilgisayar

İki yıldır aralıksız olarak vermiş olduğum mücadele bu hafta sonuçlandı. Kozan Kaymakamı Sayın İzzettin Sevgili ile kasabamıza yapılacak yeni okul binasının yer tespiti için incelemeye gelen ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kasım Taşkın “Okulunuzun bu zor şartlar altında verdiği eğitimi görmezlikten gelemeyiz. Artık Gaziköy’lü yavrularımız da iyi bir eğitim alsınlar. Buraya okullar kapanınca tamamen yeni ve modern bir okulu dikeceğiz” diyerek bizleri dünyanın en mutlu insanları yaptılar.

Yapılacak okul projesi için çevre ilçelerden örnek okulları gezdik. Kadirli Aydınlar Köyü İlköğretim Okulunu resimledik ve önce okulumuzdaki öğrencilerimize beğenip beğenmediklerini sormak için gösterdik. Onların o minicik yüreklerindeki sevinç ve heyecanı buradan sizlere yansıtmam imkânsız. Artık bizim öğrencilerimiz de devletimizin onları yalnız bırakmayacaklarını ve istenilirse Devletimizin sahip çıkmıyor denildiği Gaziköy’de bile bir şeyler yapılacağını fark ettiler.

Bu büyük çalışma sonunda artık okulların kapanmasını ve 12 sınıflık yeni okul inşaatının bir an önce başlamasını bekliyoruz.

Başta, bizlere büyük destek ve güç veren, nezaketi ve güler yüzlülüğü ile örnek insan, İlçemiz Kozan’ın değerli Kaymakamı Sayın İzzettin Sevgili Beyefendiye,

Kozan Belediye Başkanı Sayın Kazım Özgan Beyefendiye,

Hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak aradığımızda hemen okulumuza koşan öğrencilerin sevgilisi, ağbimiz, arkadaşımız, büyüğümüz, dost insan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kasım Taşkın Beyefendiye,

 

Okulumuzun bina ihtiyacını sürekli gündeme taşıyan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen ilçemiz Kozan’ın yerel basın kuruluşlarına ve Ulusal Basının Kozan temsilcileri değerli arkadaşlarıma,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ESİR VE YAS İLANI

İsimlerini burada tek tek yazamayacağımız ilçemizdeki bazı siyasi partilerin temsilcilerine, kurum ve okul müdürlerine,

TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Türkeş Manga
Gaziköy İlköğretim Okulu
Aile Birliği Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın