İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu Çiftçiler Gününü Kutladı

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu Çiftçiler Gününü Kutladı

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu İl Yöneticileri ile birlikte Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru’yu makamında ziyaret ederek Dünya Çiftçiler Gününü kutladı. Ziyarette; Çukurova Sulama Birliği Başkanı Faruk Umar, Ç.Ü. Prof. Bülent Özekici, Gökova sulama Birliği Başkanı Osman Gökçe ,Güney Yüreğir Sulama Birliği Başkanı İhsan Beyaslan ,Genel Sekreter Oana Çorat ve diğer  yetkililerle tarımın sorunları ve çözümleri konuşuldu.

Türkiye zor bir dönemden geçiyor,24 Haziran seçimleri çok şeyi değiştirecek diyen İyi Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu   açıklamasını şu şekilde sürdürdü :

Olumsuz politikalar nedeni ile çiftçilerimiz ve üreticilerimiz zor günler geçirmekte AKP  iktidarı öncesi Dünyanın sayılı tarım ülkesi olduğumuz dönemde hem tarımda hemde canlı hayvan ihracatında ülkemize önemli döviz girdileri yapılıyor ve Ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanıyordu. Bugün ülkemizde üreticilerimiz hızla tarımdan uzaklaşmakta dışa bağımlılığımız artmakta.  Üzülerek belirtmeliyimki ülkemiz tarım ürünleri ithalatında adeta bir cennete dönüştürüldü. Milli olduklarını ifade edenler ülkemizin döviz rezervlerini ithalat yaparak tüketmekte, tarımdan yeterli kazanç elde edemeyen üreticilerimiz yoksullaşmakta, yapılan ithalatlarla ülkemiz hızla fakirleşmektedir.

Ülkemiz Tarım ve Sanayi ile gelişmekte olan bir ülke, tarımın bitmesi ülkemiz ve insanlarımızın yoksullaşması demektir.

Burada bulunan Sulama Birliği Başkanlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı kutlamak istiyorum.Sulama Birliklerine sahip çıkmak zorundayız. Su gelecekte, güvenilir gıda açısından petrol ve enerji kadar kıymetli olacaktır. Bu açıdan suyun yönetimi çok önemlidir. Sulama yöntemi kooperatifmi, devletmi, özelleştirilsinmi gibi yeniden bir sistem tartışmasına girilmemelidir. Sulama birliklerimizin yöneticileri aynı zamanda çiftçidir. Yani işin gerçek sahipleridir. Bunun için araç ve gereçleri kendi malları gibi korumakta, sorunlara hızlı çözüm üretip kaliteli hizmetler sunmaktadırlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anavarza'nın ünlü Şairi Aşık Kul Gürbüz (Gürbüz Ali Güvenç)'i ziyaret ettik

Toplumun her kademesinde saygınlığı hakeden çiftçilerimizin yaşanılır refah seviyesine ulaşmaları için çalışmalar yapmak zorundayız. Tarımı güçlü, çiftçisi mutlu bir ülkenin güneşi daha parlak geleceğe dair umudunun daha güçlü ufkunun daha aydınlıkolacağına dair sarsılmaz inancımızı ifade ederek, bu olumsuzluklara 24 Haziran seçimlerinde son vererek, İyi Parti iktidar, Genel Başkanımız Meral Akşener Cumhurbaşkanı olacaktır diyor tüm çiftçilerimizin bu özel gününü kutluyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın