İYİ Parti Adana Milletvekili Adayları Kararlı “24 Haziranda İYİLER KAZANACAK”

İYİ Parti Adana Milletvekili Adayları Kararlı “24 Haziranda İYİLER KAZANACAK”

24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili genel seçimleri nedeniyle İYİ Partinin seçim sonrası programını anlatmak üzere ilçemiz Kozan’ın Gaziköy Kasabasına (Mahalle) gelen milletvekili adayları ve ilçe yönetimi büyük bir ilgiyle karşılandılar.

Programa katılan İYİ Parti 27. Dönem Adana milletvekili adayları Ali Aydın, Nihal Ağca, Hamza Gültekin ve İlker Kılınç yaptıkları konuşmalarla vatandaşları bilgilendirdiler.

İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Kenan Avan’ın açılış konuşmasının ardından konuklarını tanıtmasıyla birlikte söz alan Emekli Tuğ General Ali Aydın (Yörük Ali Paşa) MHP’den ayrılış ve İYİ Partinin kuruluş süreci ile ilgili konuşma yaptı. Aydın konuşmasında “Bizim arkamızda ne medya var, ne sermaye gücümüz var nede başka güçler var. Bizim arkamızda sadece sizler varsınız. Millet var. Şimdi bakıyorum, boy boy posterler, koca koca arabalar bangır bangır bağırıyorlar. Her yere fotoğraflar yapıştırmışlar. Milleti kandırmaya ve algı yönetimi yaratmaya çalışıyorlar. Ama artık bu iş bitti. Bir ittifak yapıldı, ittifakın adı da Millet İttifakı. Her kes yine partisine oy verecek ama artık oylar başkasına gitmesin amacıyla böyle bir tedbir alındı.

VİDEO HABER YAYINA HAZIRLANIYOR

Siyasi partiler niye kurulu. Muhalefet olmak için kurulmaz. İktidar olmak için kurulur. Biz de biraz önce ifade ettiğim gibi sizlerin desteği ile iktidar olmaya talibiz” dedi.

İYİ Parti 27. Dönem Adana Milletvekili 4. Sıra adayı Nihal Ağca’da konuşmasında “Böyle bir zamanda, bu kadar tehdit altında, çocuğunuzun işiyle, kendi aşınızla, ekmeğinizle tehdit edildiğiniz bir zamanda böyle sıcak bir Ramazan ayında burada toplanmışsınız. Hepinizden Allah razı olsun. İyi ki geldiniz, başkanımızın dediği gibi ben de buraların kızıyım. Ergenuşağı köyünde doğup büyüdüm. Şimdi de Allah nasip ederse milletvekili değil milletimin vekili olmak için geldim.” Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor

Ağca konuşmasının devamında “16 yıldan beri AK Partinin mutlak bir hâkimiyeti var. Ondan önce de biliyorsunuz Refah Partisinden Ankara, İstanbul gibi büyük belediyelerden gelen bir on seneleri var. Neredeyse yirmi beş senedir çok büyük bir güç sahibidir bu insanlar. Ve bu güç çok sınırlı bir kitle tarafından paylaşıldı. Bu gün hala köylü zor durumdaysa, çiftçi, ve emekli zor durumdaysa, öğrenci zor durumdaysa, işsizlikte tarihi rekorları kırıyorsak, üretim kalmadıysa bunun sorumlusu bellidir. “ dedi.

İYİ Parti 27. Dönem Adana Milletvekili Adayı Hamza Gültekin’de konuşmasında “Ben direk konuya gireceğim. Mevzubahis olan Vatan, gerisi teferruat. Buradan başlayayım ki buradan devam edeyim.” Diyerek İYİ Parti Kozan İlçe Teşkilatının kuruluşu hakkında açıklamalarda bulundu.

Programda en son söz alan en genç milletvekili adaylarından İlker  Kılınç’ta Gaziköylülere teşekkür etti.

İlçe başkanı Kenan Avan’ın teşekkür ederek programı bitirmesi sırasında KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’da soru sormak istediğini belirtti.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga konuşmasında “Bütünşehir yasası olarak tabir edilen ve belediyelikleri alınan kasabalar artık perişan durumda parti programınızda bütünşehir yasasının kaldırılması ve yerel belediyelerin tekrar kurulması konusunda çalışmanız var mı? Ayrıca Adana milletvekilleri olmanız hasebiyle ve Adana’nın bölünmesine rağmen ilçemiz Kozan’ın il olması için gür bir sesle çalışmalarınız olacak mı? Dedi.

Türkeş Manga’nın bütün şehir yasası ile ilgili sorularını cevaplandıran Hamza Gültekin “Parti kurucularımızdan Sayın Ümit Özdağ az önce bununla ilgili bir mesaj paylaşmış onu buradan okumak istiyorum” diyerek Ümit Özdağ’ın açıklamasıyla yerel belediyelerin ve muhtarlıkların tekrar eski haline geleceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü

Yine Türkeş Manga’nın ikinci sorusu olan Kozan’ın il olması konusunu da İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Kenan Avan “Kozan’ımızın il olması mecliste güçlü olmamıza bağlı. Mecliste güçlü olmamız da milletvekili adaylarımızın milletvekili olmasına bağlı. O yüzden hepimizin birer İYİ Parti çalışanı olup oy toplamamız lazım. Muallakta olan arkadaşlarımızı ikna etmemiz lazım ki; yarın milletvekili olan Nihal Ağca Hanımın yanına gidip Kozan il olmayacak mı diye soralım” dedi.

İYİ Parti Adana milletvekili adayı Emekli Tuğ General Ali Aydın (Yörük Ali Paşa)’da yaptığı konuşmada “Kendi insanınızın kapısını her zaman çalabilirsiniz. Öbür tarafta randevu verecekler mi? Telefonunuza çıkacaklar mı? tanıyacaklar mı? O önemli. Şimdi Kozan, eski ismi Sis… Kozan gerçekten stratejik bir yer. Kozanın hakkını en iyi kim savunur, kim tanır, inşallah siz Nihal Ağca’yı meclise gönderdiğinizde Kozan il olur çok da yakışır. İmamoğlunu, yukarda Saimbeyli, Feke, Tufanbeyli’yi bağlarsınız dünyanın en güzel manzarasının doğa harikasının olduğu ve doğal bitkilerin en fazla olduğu bir bölge. Burası gerçekten söylüyorum milli bir park olur.” Dedi.

Konuşmaların ardından Gaziköylü vatandaşlar milletvekili adaylarıyla hatıra resmi çektirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın