İYİ Parti’den hükümete çağrı : “Acil…”

İYİ Parti’den hükümete çağrı : “Acil…”

İYİ Parti, hükümete ekonomik tedbirler için çağrı yaptı. Toplanan İYİ Parti Başkanlık Divanı sonrası yapılan açıklamada, “Hükümetin her şeyi dış güçlere bağlamak yerine, acilen ekonomik önlemler alması gerek” denildi.

İYİ Parti Başkanlık Divanı, “Türkiye gündemiyle” toplandı.

Divan’da, döviz kurundaki artış, elektriğe ve doğal gaza zam da ele alındı. Çıray, ekonomik göstergelerin kötüleştiğini belirterek, şunları söyledi:

“UCUZ VE BASİT BİR YÖNTEM”

“24 Haziran 2018 seçimleri öncesi kamuoyunu en çok meşgul eden konu ekonomi idi. İYİ Parti olarak bizler de seçim meydanlarında ekonomi konusuna sıklıkla vurgu yaptık ve Sayın Genel Başkanımız Akşener başta olmak üzere; vatandaşlarımızı ekonomi yönetimindeki yanlışlar konusunda bilgilendirmeye çalıştık, iktidarın yanlış uygulamalarını eleştirdik ve bu yanlış uygulamaların bir an evvel düzeltilerek vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettik.
Ekonomideki ciddi bozulmaları dış güçlerin oyunlarına bağlamak gerçekleri kamufle etmenin ucuz ve basit bir yöntemidir. Umuyoruz ki, seçimlerden istediği sonucu alan AKP iktidarı ekonomideki sıkıntıların ‘dış güçlerin oyunu’ olduğu söylemini bir an önce terk edip söz verdiği gibi piyasalarda istikrarı sağlar ve vatandaşımızın refah seviyesini yükseltecek politikaları acilen hayata geçirir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın