İYİ Parti’den KozanBilgi.Net’e Ziyaret

İYİ Parti’den KozanBilgi.Net’e Ziyaret

İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri KozanBilgi.Net’in Gaziköy Mahallesindeki yayın merkezine gelerek Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’ya nezaket ziyaretinde bulundular.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Başkan Sırkıntı, KozanBilgi.Net’in ilkeli yayıncılığını ve dik duruşunu beğendiğini söyleyerek başarılar diledi.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’da Başkan Sırkıntı ve Yönetim Kurulu üyelerine değerli ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek kendisine bir türlü ulaşamadıkları Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a ilçe yönetimi olarak kendilerinin ulaşarak Gaziköy’ün sorunları konusunda çözüm beklediklerini söyledi.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Gaziköy Kasaba tuvaletinin milyonlarca sivrisinek ürettiğini ve bu bölgede yaşayan insanların kış olmasına rağmen gece cibinliksiz yatamadıklarını belirterek “Defalarca durumu haber yaptım yetkilileri habere etiketledim ama bir ilaçlamayı bile yapamadılar” dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı Adana Büyükşehir İlaçlama Birimini telefonla arayıp bilgilendirme yaparak yarın Gaziköyde ilaçlamanın yapılacağını söyledi.
Türkeş Manga “Gaziköy ulaşımını sağlayan Gaziköyün kazanılmış hakları olan ve Gaziköy Belediye Başkanlığı tarafından alınan araçlar Adana Büyükşehire götürülerek Gaziköy ulaşımdan mahrum kaldı. Bir yıl sonra Gaziköye gelen eski büyükşehir belediye başkanı Hüseyin Sözlü’ye tepki gösterdim ve belediye otobüslerinin faaliye geçmesini belirttim. Eski hurda, küçük bir otobüs traktör gibi çalışarak gidiyor. Sayın Zeydan Karalar bu ova köylerinin insanlarına da artık değer vererek yeni sağlıklı bir aracı, yada araçları bu bölgeye tahsis etsinler” dedi.

Türkeş Manga konuşmasında “Anavarza için bir proje üretmiştim. Kültür ve Turizm Bakanlığına sunmuştum. Resmi Gazetede kabul ederek projemin Anavarza’da balonla seyahat uygulaması olarak gerçekleşeceği resmi gazetede yayımlanmasına rağmen büyükşehir belediyesinden yeterli ilgi görmemiştir. Oysa Sayın Zeydan Karalar’a bunu Kozan’da basın kahvaltı toplantısında bizzat sordum ve başkan gerçekleştireceğini belirtmişti. Bu konunun da mecliste gündeme getirilmesini istiyorum” dedi.

Türkeş Manga ayrıca “Seçim öncesi Sayın Zeydan Karalar’a Kamışoba Mahallesinde miting sonrası bizzat Gaziköy’de yapılan parkımız için 10 tane bank gönderilmesini istemiştim. Sayın Başkan yazı işleri müdürünü yanına çağırarak yarın 10 tane bankı gönderin dedi. Aradan neredeyse bir yıl geçecek tek bir bank bile gelmedi” dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Sertelli’de bu konuyu Adana Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN