İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği’nden Başkan Öztürk’e ziyaret

İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği’nden Başkan Öztürk’e ziyaret

DSC_2815

1. Adana Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları

İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği yönetim kurulu üyeleri, düzenleyecekleri  1. Adana Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları kapsamında,  Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ü ziyaret etti.

Dernek Başkanı Arif Kayakşu ve Komite Başkanı Tuba Özbir, Belediye Başkanı Musa Öztürk’ü makamında ziyaret ederek,  31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar alanında düzenleyecekleri  1. Adana Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri hakkında bilgi verdiler ve fuara  davet ettiler.

Dernek Başkanı Arif Kayakşu, İzmir’de asimile olmaya başlayan Adana’lıların doğup büyüdükleri topraklarının gelenek ve göreneklerini unutmaması ve iki il arasında ekonomik işbirliğine olanak sağlanması amacıyla gerçekleştirecekleri festivale 200 bin ziyaretçi beklediklerini belirtti.

Kayakşu şunları söyledi:

“Dernek olarak düzenleyeceğimiz festival ile Adana’nın örf ve adetlerini yeni nesile aşılamayı ve aynı zamanda İzmir’de Adanalılık ruhunu canlandırmayı, aile ilişkilerini sıcak tutmayı, birbirini tanımayan Adanalıları tanıştırmayı ve Adana kültürünü İzmirlilere tanıtmayı hedefliyoruz.  Bu kapsamda, festivalde ilimizin tanıtımıyla ilgili çok sayıda stant  yer alacak. Adanalı sanatçılarımız konserler verecek ve  imza günü düzenleyecek. Adana ve İzmir’deki sivil toplum kuruluşlarımızın, ticaret ve sanayi odalarıyla şehrin tüm dinamiklerini, büyükşehir ve ilçe belediyelerini bu festivali desteklemeye davet ediyoruz”

Belediye Başkanı Musa Öztürk ise, Adana’nın ve Kozan’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla kendilerinin de ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade ederek, dernek yöneticilerini çalışmalarından dolayı kutladı ve festival daveti için teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın