DOLAR 8,47190.52%
EURO 9,98600.11%
ALTIN 483,74-0,46
BITCOIN 4057300,98%
Adana
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:34

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kadınlardan Korkan Erkekler

Kadınlardan Korkan Erkekler

ABONE OL
02 Nisan 2020 19:12
Kadınlardan Korkan Erkekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ben erkekleri ikiye ayırıyorum. Kadınlardan korkanlar ve korkmayanlar diye. Asırlardır kadın cinayetleri, kadına şiddet devam ediyor. Bu sadece ülkemizde değil. Aslına bakarsanız bizim tarihimizde, kadının değeri bilinmiş, el üstünde tutulmuş, barışta ve savaşta kadın erkek hep birlikte omuz omuza, kol kola,  kalp kalbe olmuşlar. Bugüne bakıp da Kibele’nin, İştar’ın, Kubaba’nın hayal olduğunu sanmayın. Bu tanrıçalar bizim kültürümüzde var olan tanrıçalar. Kadın kutsanmış, önemsenmiş, değeri bilinmiş hatta tapınılmış. Biz bunları yaşarken ortaçağ Avrupa’sı kadını simyacı diye, şifacı diye öldürmüş. Kadının kadim kültüre sahip çıkarak ürettikleri papazların, papaların iktidarını sarsıyor olması o kadınların cadı diye meydanlarda yakılmasıyla sonlanmış. O erkekler bilge kadınlardan korkmuşlar hem de çok korkmuşlar. Çünkü kadının gücü karşısında iktidarlarını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlar.

Yıllar içinde Batı halkları rönesansını gerçekleştirip sanata ve bilime önem vermeye başlamış ve bugün durum ortada.

Bize gelince, dini inançlar yobazların eline geçtikçe kadına şiddet başlamış ve hızla artıyor. Yobaz üretmez, çalar. İnançları kullanarak insanı sömürür. Bilime ve sanata düşmandır. Böyle olunca içi boş bir çuvala dönüşür. Kadın içgüdüsel olarak araştırıcıdır, çalışkandır, doğurgandır. Kadın daha çok kendisine emek verir. Beyinsel fonksiyonları bakımından erkekten üstündür. Bunu ben değil, bilim insanları söylüyor. Erkeklerde bunun farkında. Şimdi işte önemli ayırım başlıyor. Kendine güveni olan, kendisiyle barışık, dünyaya bilimin ve sanatın ışığında bakan erkekler kadınları seviyor, saygı duyuyor, şiddete başvurmuyor. Yani kadından korkmuyor. O erkekler için Kadın; insan, sevgili, eş, evlat, yoldaş, okul arkadaşı, iş arkadaşı. Kadından korkmayan erkek, mutlu, özgüvenli, iyi bir eş, iyi bir baba oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  OSMAN GAZİ

Kadının bahsettiğim özelliklerinin farkında olup kas gücü ile iktidar olmak isteyen erkekler aslında kadından korkan erkekler. Ezik insancıklar. Kendilerine güveni olmayan zavallılar. Kadını eve kapatınca beynini de kapattıklarını sanıyorlar. Ve bunu sözüm ona dinin gereği diye yapmaları o zavallı hallerini gülünç duruma sokuyor. Ama biz kadınlar bu duruma gülemiyoruz çünkü öldürülüyoruz, şiddete uğruyoruz. O bilimden, sanattan uzak örümcek ağı kaplamış beyinler yüzünden.
İşte tam bu durumda devlete iş düşüyor. Devlet kadının kas gücü olmak zorunda. Devlet o beyinlerdeki örümcek ağını söküp atmak zorunda. Devlet kadının işte, evde, sokakta, laboratuarda, kürsüde, mecliste kadın kimliği ile var olmasını sağlamak zorunda. Sözün özü Devlet kadından korkmamalı.

Korku dağları sarsa da kadın bir gün yine hak ettiği yerde olacak. Kadından korkan erkekler bu gerçeği bilin ve sakın unutmayın. Çünkü kadın pes etmez, minderden kaçmaz. Pes etmediğimiz de ortada. Bu bir iktidar meselesi değil eşitlik meselesidir.

Aklınızda şu soru kalmasın, batıda kadına şiddet hiç yok mu? Bizim kadar olmasa da var. Neden mi? Eee onların da yobazı var, bitiremediler bir türlü.

Sevgilerimle,
Nur Sağlamer

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.