Kadınlarımız Toplumun Huzurudur

Kadınlarımız Toplumun Huzurudur

iYİ Parti Adana İl Başkanı Kurucular Kurulu Üyesi M. Metanet Çulhaoğlu ‘8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü’ nedeniyle yayınladığı mesajda Kadının toplumdaki önemine vurgu yaparak şu ifadelerde bulundu. Aile toplumun en küçük yapı taşıdır ve her birey önemlidir.  Kadın aileyi bir arada tutar bu sebeple toplumu bir arada tutan önemli bir aktördür. Hem bir anne hem de iş hayatında yer alan insan olması kadınlarımızı ailenin ve toplumun temel taşı haline getirmiştir. Kadın sadece yaşamış olduğumuz dönemde değil her dönemde erkeğin yanında yer alıp en büyük destekçisi olmuştur.

Yakın tarihimize baktığımızda Kurtuluş Savaşı yıllarında bir Nene Hatun en az erkekler kadar bağımsızlık için mücadele etmiştir. O ve onun gibi mücadele etmiş bütün kadınlarımızı rahmetle anıyoruz. Kadınlarımız Kurtuluş Savaşı sürecinde gerek alanlarda gerekse şefkatli elleriyle cephe arkasında hep var olmuşlardır. İstiklal Savaşında çocuğunun üstündeki battaniyeyi bile kağnıda taşıdığı mermilerin üzerine örten bu cefakar insanların önünde saygı ile eğiliyorum.

Eğitimde, sağlıkta,ekonomide,sosyal hayatın her alanında kadınlarımızın daha aktif rol alması hepimiz için gurur vermektedir. Yüce dinimiz kadına bir gün değil her daim değer vermemizi emretmektedir. Dinimizin kadınlara verdiği değeri  ‘’Cennet anaların ayakları altındadır’’Hadis-i Şerifi ile daha iyi anlayabiliriz. Bu bağlamda manevi yaşantımızın olgunluğa erişmiş olması kadına yönelik şiddet ve vahşetin önlenmesi için en önemli çözüm yolu olacaktır. Ülkemizde elde edilen her başarı dünyadaki her kadının başarısı olacaktır. Kadınlar toplumun omurgasıdır. Sadece bugün değil her gün huzurlu ve sağlıklı olmanız dileği ile acıyla yoğrulan sabırla bilenen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Gününü kutlarım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın