DOLAR 18,6354 -0.03%
EURO 19,3004 0.12%
ALTIN 1.047,870,03
BITCOIN 3072102,02%
Adana
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kadirli Eğitim Bir Sen, Canbolat’a Sahip Çıktı

Kadirli Eğitim Bir Sen, Canbolat’a Sahip Çıktı

ABONE OL
17 Eylül 2014 22:45
Kadirli Eğitim Bir Sen, Canbolat’a Sahip Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BASIN AÇIKLAMASI (2)

Kadirli Eğitim Bir-Sen İlçe temsilciliği ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaparak Müdür Mutlu Canbolat’a sahip çıktı.

Eğitim Bir sen ilçe Başkanı Mustafa Demirci önderliğindeki Basın açıklamasına bazı okul müdürleri de destek verirken, Türk Eğitim -sen’ li Eğitimcilerin de olması dikkatlerden kaçmadı. Yapılan basın açıklamasında Türk Eğitim-sen adeta topa tutularak olayların kişileştirildiği vurgusu yapıldı.

Basın açıklamasında; Son günlerde Milli Eğitim Bakanlığındaki yapılan bir takım değişiklikleri bahane ederek eğitim ve öğretimi sabote etmeye yönelik, eğitim gündemini gereksiz yere meşgul eden, sosyal medya ve basını kullanarak yapılan açıklamaları üzüntüyle izlemekteyiz. Kadirli deki okul dönüşümlerini eleştiren malum sendika yetkilisinin bu dönüşüm kararlarının altında imzasının olduğunun bilinmesini isteriz. Bu yapılanlar eğitime bir katkı sağlamamaktadır.

Eğitim Bir-Sen olarak; eğitim camiasının birlik ve beraberliğini önemsiyor, eğitim ortamının iyi şekilde düzenlenerek geleceğimiz olan yavrularımızın değerler eğitimini almış, donanımlı, yeni Türkiye’yi ve dünyayı kavrayabilen, ülkesine artı değer katabilen bir nesil yetiştirmek arzusundayız. ‘’Küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler fikirleri konuşur.’’ Düsturundan hareketle sendikamız kişi ve olaylarla uğraşmayıp eğitimimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için proje ve fikirler geliştirmektedir. Kılık kıyafet serbestliği konusunda yaptığı çalışmalarla kurum ve kuruluşlarda bu konuda amacına ulaşmıştır.

Sivil toplum kuruluşlarının genel amacının: kutuplaştırıcı değil, birleştirici, ayrıştırıcı değil kaynaştırıcı, nefretle değil sevgiyle çalışmalar yapması gerektiği herkes tarafından bilinmektedir. Biz bütün çalışmalarımızı bu yönde yaptık bu yönde yapma gayretindeyiz. Gerek genel yetkili sendika olarak gerekse de ait olduğumuz camiaya necip milletimizin gösterdiği hedefler doğrultusunda tarafımızdan birtakım çalışmalar yapılmıştır.

Tayin sürecinde yanlış tercih yaparak tayininin çıktığı okulda göreve başlamamak için türlü türlü entrikalar çeviren, tayinini durdurmak için bir yakınına sağlık raporu alan, kendisine de aylarca rapor alarak öğrencilerini mağdur eden, sürekli Bimer başvurusu yaparak kurumları gereksiz yere meşgul eden bir sendika temsilcisinin eğitim camiası ve topluma ne türlü bir katkısının olabileceğini kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Değişik zamanlarda çeşitli mazeretleri nedeniyle ihtiyaç duyulan kurumlara yetkili makamlar tarafından insani bir bakış açısıyla bazı bayan kardeşlerimize görevlendirmeler yapılmıştır. Bu kardeşlerimize karşı malum sendika yetkilisinin takındığı olumsuz tutumların hangi amaca hizmet ettiğini anlayamıyoruz.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  “Çocukları aç bırakan düzeni değiştireceğiz.”

İdareci ve öğretmenlere karşı nezaket sınırlarını aşan davranışların her geçen gün kendisine ve bağlı olduğu camiaya zarar verdiği kamuoyunun dikkatinden kaçmamaktadır. Bizim amacımız Kadirlimize en güzel hizmetleri yapabilmektir. Bu amaçla hiçbir eğitim çalışanının kaybedilmesine gönlümüz razı olmamaktadır. Her ne kadar rakibimiz olsa da; sağduyulu arkadaşlarımıza saygı duymakla beraber; millet adına yapılacak hizmetlerde önümüze çıkan her türlü engeli bertaraf edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Malum sendika yetkilisi ve bazı üyelerinin görmekten huzursuz oldukları yapmış oldukları açıklamalardan anlaşılmaktadır. Son 5 yılda ilçemizde milli eğitimde çok büyük atılımlar olmuştur. Bu yapılan hizmetlerin altında en başta Sayın Milletvekilimiz Durdu Mehmet KASTAL, Sayın Kaymakamımız Necip ÇAKMAK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mutlu CANBOLAT ve ekibinin imzası vardır. Hizmetlerinden dolayı bütün yetkililere teşekkür ediyoruz. Yapılan hizmetlerin bir kısmını kamuoyunun takdirine aşağıda sunuyoruz.

1- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası şu anki yerine taşınarak , camiaya yakışır bir hale getirildi..

2- Borç ve sıkıntılar içerisinde olan öğretmenevi Osmaniye’ de vergi rekortmeni yapıldı. Yaklaşık 9000 bin öğrencinin yemeği Kadirli Öğretmenevi tarafından sağlandı.

3- 10 Derslikli 1 Trilyon değerinde Anaokulu yapıldı.

4-300 Kişilik 6 Trilyon değerinde yurt yapıldı.

5-Toplantı salonu ve iki katlı lokal yapıldı.

6- 3 araç İl Milli Eğitim,2 araç Kadirli İlçe Milli Eğitme alındı , 1 Araç Sumbas Milli Eğitim ,1 araçta Toprakkale Milli Eğitime alındı.

7- 2 Gezi Minibüsü 2 kamyonet 10 adet yemek taşıma minibüsü , toplamda 21 araç alındı, bunun yanında 100 yakın personelin istihdam edildiği bilinmektedir.

8 – Okullara 200 adet bilgisayar , 200 adet projeksiyon makinesi, 200 cıvarı yazıcı, 20 Bin Türk lirası değerinde A4 kağıdı ve diğer bir çok ihtiyaçları öğretmenevi geliri ile karşılanmıştır.

9- Fen lisesi 200 kişilik yurdu ile açıldı.

10- Öğretmen lisesi 200 kişilik yurdu ile açıldı.

11- Bir Anaokulu var iken 5 anaokulu yapıldı, sayısı 6 ‘ya çıktı

12- 25 yıldır binası olmayan Sağlık Meslek Lisesi 200 kişilik yurdu ile yapılıyor.

13- 32 derslik yeni adliye binası civarında okul tamamlandı.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Faiz tek haneye inse ne olur? Millet taneyle zeytin alıyor

14 – Aydınoğlu Tufanbeye 24 derslik okul yapıldı.

15- İmam Hatip bahçesine 24 derslik okul yapıldı.

16-Cengiz Topel Bahçesine 16 derslik okul yapıldı.

17- Yenigün ‘ e 8 derslik

18-Sofular ‘a 8 derslik

19- Yoğunolukköyüne 8 derslik

20- Y. Çiyanlıköyüne 8 derslik okullar yapıldı.

21- Ticaret Meslek Lisesi ( 16 derslik ) ince işi yapılıyor.

22 – İmam Hatip Lisesi, 200 kişilik yurdu , 16 derslik okulu ve kapalı spor salonu ve çok amaçlı salonu ihalesi yapıldı.

23- İlçemizde 100 kişilik Ortaöğretim Öğrenci yurdu var iken 1600 kişiye çıkarıldı.

24- 7 Mart İlkokuluna 4 derslik yapıldı.

25- İlçemizde Milli Eğitime tahsisli arsa yok iken, 600 dönüm arsa tahsisi yapıldı.

26- İl düzeyinde yapılan her türlü sınav ve yarışmalarda İlçemiz derece yapmıştır.

Yukarıdaki yapılan hizmetler ortada iken gerek sosyal medya ve gerekse basın kullanılarak oluşturulmak istenen olumsuz havanın Kadirli’mize ve eğitim paydaşlarına hiçbir katkısı olmayacaktır. Mutlu CANBOLAT 1994 yılında Kozan’ da Şube Müdürü iken 28 Şubat 1999 yılında Feke’ye sürülmüştür. 28 şubat döneminin sıkıntılı günlerinde yaşanmış bir olayın yıllar geçmesine rağmen sürekli gündemde tutmanın amacı anlaşılmış değildir. O dönemde ve o şartlarda ülkemizin birçok yerinde olmak üzere ve bilhassa TBMM yemin merasiminde Merve KAVAKÇI ve daha sonra Nesrin ÜNAL’a yapılan ve yaptırılan zulümler bu milleti derinden üzmüştür. Ülkemizin demokratikleşme sürecinde bu ve buna benzer olaylar sendikamızın da büyük katkılarıyla bu günün şartlarına gelinmiştir.

Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Mutlu CANBOLAT ile ilgili sürekli gündemde tutulan olayla ilgili şahıs Tevhide KÜTÜK’ ün yorumu Kamudan Haber sitesinde mevcut olup aşağıya aynen alınmıştır.

Tevhide Kütük 3 yıl önce “selamunaleykum. muhabirlerimizin yanısıra herkese dinimiz için bu olaylarla ilgilendikleri için teşekkür ederim. ancak mutlu canbolat hoca ailesiyle beraber gayet dindar insanlardır. 2007 deki olay mutlu hocanın isteği dışında oldu. onun elinde olan bişeydeğildi.bu sebeple mutlu hocaya bu kadar yüklenilmesi doğru değil.” Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi

 

Haber/foto: Şamil Kundakcı


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.