DOLAR 13,42660.33%
EURO 15,25540.69%
ALTIN 794,170,55
BITCOIN 517124-8,97%
Adana

PARÇALI BULUTLU

18:12

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kağıttan Şemsiyeye Güvenilmez

ABONE OL
19 Ekim 2014 13:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rüya ile amel edilmez denir. Rüya bilenlere yorumlatılır ise, ne mesaj verildiğine dikkat edilir. Anlaşılan mesaj ile ileriki zaman için ya sevinç duyulur ya da zarardan korunacak tedbir alınır. Tabi alınabilirse!

Zaman gazetesinin yazarı Ali Ünal iki okuyucusundan gelen iki rüyayı köşesinden duyurdu. Bu duyuru sosyal medyada biraz alaylı konu oldu.

Ali Ünal’ın anlattığına göre birinci kişinin rüyası şöyle: Türkiye’nin her yanı depremlerle sarsılıyormuş. Gülen cemaatinin abi bilinenleri -hepsi de Zaman okuyucusuymuş- kenarda toplanmışlar dua ediyorlarmış.

İkinci kişinin rüyası ise şöyle: Türkiye’nin her tarafına semadan ateşler yağıyormuş. Gülen cemaatinin hizmet mensupları, ellerinde Zaman gazetesini şemsiye olarak bulmuşlar. Yani Zaman gazetesi gökten gelen ateşlere karşı birer şemsiye olmuş ellerinde.

Ali Ünal, ”sadık rüya’ diyor iki okuyucusunun rüyalarına. Ve diyor ki; ”Allah (c.c.) Türkiye’nin ve İslam’ın şu önemli virajında çok büyük hizmetler yaptırıyor. Bu hizmet kervanına muhakkak destek olmak ve katılmak gerekiyor”.

Ali Ünal’ın yorumunu dikkate alırsak, Türkiye’nin bir virajda olduğu doğru. İslam’ın viraja kondurulması ise saçmalık. Türkiye’nin girdiği viraj İslam’a doğru kıvrılmışsa değeri var. O zaman düz yola, ‘sırat-ı müstakime’ Türkiye girecek diye düşünülür.

Dedim ki, rüya bilenlere yorumlatılmalı. Ali Ünal gibi kişi yorumlarsa, ‘hizmet’ sanıp onun kervanına katılanlar, varmak istemedikleri bir yere varıverirler.

Rüya ilmi sebebiyle daha önce TIMETURK Yazarı’nın Fethullah Gülen’le ilgili rüyasını yorumlamıştım. Beş ay sonra yorumum gerçekleşince şaşıranlar oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ŞİDDET VE TÜRK DÜŞMANLIĞI

Ali Ünal’ın okuyucularının gördükleri iki rüyayı, günümüzün olaylarıyla beni veya bizi de  ilgilendirdiğinden yorumlamaya çalışacağım.

Birinci kişinin rüyasının yorumu:

Rüyada görülen Türkiye, Türkiye’nin tüm toplumunu gösterir.  Sarsıntı, toplum içinde bulunan gizli kin ve vefret enerjisinin dışa çıkma aşamasıdır. Anarşidir. Kim niçin kinlenir, niçin nefret yüklü olur, sosyoloji uzmanları açıklamazsa bilinemez. Gülen cemaatinin hizmetkar abilerinin kenara çekilip dua etmeleri, sarsıntıdan ürker duruma geldiklerinin işaretidir. Dua etmeleri, otoriteye hacetlerini bildirmeleri demektir. Rüyayı gören, edilen duaların mahiyetini bildirmemiş. Acaba, Rabbimiz uzak eyle bizi bu sarsıntının şerrinden mi diyorlardı; yoksa sarsıntıya biz sebep olduysak affeyle mi diyorlardı, belli değil. Duaların karşılık görüp görmeyeceği de, bilinmez.

İkinci kişinin rüyasının yorumu:

Türkiye’nin her tarafına semadan ateşler yağması, yönetimden tüm ülkeye şiddetli söylem ve uyarı geleceğinin işaretidir. Belki, bireyleri ya da kurumları yaralayan yakan kanunlar yapılacağı bildirilecektir. Gülen cemaatinin hizmet ehillerinin ellerinde Zaman gazetesinden oluşan şemsiye, Zaman gazetesinin yazarlarının hizmet ehillerini, yanmasınlar yaralanmasınlar diye korumaya almalarıdır. Şemsiye tellerini tutan çubuk Zaman yönetimini gösterse de elde tutulan sap başka şeyi ifade eder; onu elde tutturanın kimliğini iyi bellemek gerekir. Rüyada semadan dökülen ateşlerin yere kadar ulaşıp ulaşmadığı belirtilmemiş. Belki de ulaşmıyordur. O zaman millet rahat olsun. Mantık, açılmış kağıttan şemsiyenin, semadan inen ateşlere karşı tesirsiz kalacağı hükmünü gerektirir. Ateşler yere kadar ulaşacak ise, o zaman vah o şemsiyenin altında korunanlara!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kazanılmış hak “gasp” ettirilmemeli!

İbrahim Faik Bayav

(19.10.2014)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet