Kan verin hayat kurtarın..

Kan verin hayat kurtarın..

Cumartesi günü İlçemiz Kozan’a bağlı Hamamköyü Mahallesinden Hamamköyünün sorunlarını gündeme taşıyan ve çözüm bulmak için mücadele eden sevgili Serhat Çetin kardeşim üç ünite acil kana ihtiyaç olduğunu belirten bir duyuru girmiş, Adana EPC özel hastanesinde yatmakta olan Sebahat Özlek isimli ablamızın kana ihtiyacı olduğunu belirtmiş.

Hemen Kızılay Kozan İlçe Başkanı Sayın Oğuz Cengiz beyi arayarak adı geçen hastaneye emanet kan ulaştırılmasını istedim. Oğuz Bey Kızılay Kan Merkeziyle iletişim kurarak ihtiyaç olan kanın hastaya ulaştırılmasını sağladı.

Bu gün de bizim emanet aldığımız kanı ödeme günüydü… Pazartesi günleri Kızılay Kan Merkezi gezici ekibi Kozan Ziraat Bankasının önünde saat 9 ile 14.30 arası kan vermek isteyen vatandaşlardan kan alıp ihtiyaç sahibi hastalara ulaştırırlar.

Hacıbeyli Mahallesinden Sevgili Şevket Türkkolu ve Gaziköy Merkez Camisi İmam Hatibi sevgili arkadaşım Zeynel Kurt’la beraber Kozan’a giderek kan verme aracında Şevket Türkkolu ile birlikte kan verdik.

Belkide yaşaması için bir umut olan zor durumdaki bir insana kan vermek tarif edilmez bir duygu ve insan bu görevi yaptıktan sonra ister istemez kendisiyle gurur duyuyor.

Sevgili Şevket Türkkolu’da çok mutlu olduğunu söyledi.

Unutmayın bir kan, bir can demektedir. Kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza ve yardımcı olmak için çırpınan güler yüzlü, Kızılay Kan Merkezi personeline ve Kızılay Kozan İlçe Başkanı Sayın Oğuz Cengiz’e teşekkür ediyorum.

Türkeş Manga
KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakam Gürçam’dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın