Kansere Karşı Başkent te Büyük Buluşma

Kansere Karşı Başkent te Büyük Buluşma

Kansere karşı verdiği mücadeleyi “180 Derece” adını verdiği kitapta anlatarak bu hastalıkla mücadele edenlerin yolunu aydınlatan Dida Kaymaz’ın kurduğu Kansersiz Yaşam Derneği, Anadolu gezisini sürdürüyor. Dernek, kansere karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla; sektörün yenilikçi emeklilik ve hayat şirketlerinden Cigna Finans’ın katkılarıyla başlattığı yurt gezisine başkent Ankara’da devam ediyor.

Çalışmalarını tüm Türkiye’ye ulaştırmak için “YaşaTIR” projesini hayata geçiren Kansersiz Yaşam Derneği, mobil seminerler vereceği, özel tasarlanmış TIR’ı ile halkın, hastalıkta ve sağlıkta kullanabilecekleri “hayat kurtaracak” bilgilere sahip olmasını sağlamak için yola çıktı. Cigna Finans’ın katkılarıyla Kansersiz Yaşam Derneği “YaşaTIR”ı, Bursa, Eskişehir, Ankara, Adana, Antalya ve İzmir’i kapsayan yolculuğunda Bursa ve Eskişehir’den sonra şimdi de Ankara’da mola veriyor.

Sağlıklı insanların hayatlarını sağlıkla sürdürebilmeleri ve kanser hastalarının yaşam kalitesinin artırılmasını hedefleyen Kansersiz Yaşam Derneği’nin seminer tırı “YaşaTIR”, yolculuğunun üçüncü durağı olan Ankara’da, 24 Kasım Pazartesi günü Güven Hastanesi önünde konuşlanacak.

Mide, kolon, akciğer, karaciğer ve beyin bölgesinde baş gösteren hastalık nedeniyle doktorlar tarafından “6 aylık ömrün var” denilen ancak mücadeleci kimliği tıbbi müdahaleler ve alternatif tıbbın desteğiyle amansız hastalığı yenen Dida Kaymaz’ın kurduğu Kansersiz Yaşam Derneği, YaşaTIR’la halkı bilinçlendirme çalışmalarına Ankara’da devam edecek.

Anadolu’nun önemli 6 ilini kapsayan ve her ilde birer gün süren etkinliklerin 24 Kasım’daki üçüncü durağı olan Ankara’da, deneyimli ve uzman hekim kadrosunun vereceği çeşitli eğitimler, Cigna Finans’ın katkılarıyla gerçekleşecek. Dida Yılmaz’ın da bilgi ve deneyimlerini aktaracağı etkinliklerde, Nur Bilen Yavuzer ve Nilgün Bodur’un sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme ve iyi yaşam üzerine sohbetleri ve çeşitli workshop’lar yer alacak.

KANSERDEN KORUNMAYI UZMANLARDAN ÖĞRENECEKLER

AK Parti Kadın Kolları’nın da destek vereceği Ankara etkinliğinde; Güven Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar M. Özbaş, “Meme sağlığında koruyucu tıp, Kendi kendine meme muayenesi”, Medikal Onkolog Prof. Dr. Deniz Yamaç, “Kanser Nedir? Kanserden Korunabilir miyiz?”, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç.Dr.Ayla Oruç, “Jinekolojik Kanserler ve HPV”, Psikiyatrist Doç.Dr.Eylem Şahin Cankurtaran, “Kanser ve Psikolojik Etkilerinde Ailenin Desteği” konularında seminer vererek, katılımcıları aydınlatacak.

Her ilde bir gün süresince etkinlik için kapılarını açacak olan YaşaTIR, 27 Kasım’da Adana, 29 Kasım’da Antalya’da ve 1 Aralık’ta da İzmir’de olacak.

Kanser hastalığı konusunda toplumu bilinçlendirmek, kanser hastası kişilere ve ailelere destek vermek için kurulan Kansersiz Yaşam Derneği 2010 yılından bugüne kadar 193.000 kişinin hayatına dokunmayı başardı.

Cigna Finans, YaşaTIR’a verdiği desteğin yanı sıra “yenilikçi” ve “sigortadan daha fazlasını sunan” ürünleriyle de daha iyi ve kaliteli bir yaşam misyonu yolunda çalışmalarına devam ediyor. Bu anlamda 2015 yılında çıkardığı “Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası”, sektörde bir ilk olarak kadın ve erkeklerde cilt kanseri hariç tüm kanser türlerini ilk fazından itibaren teminat altına alıyor.

Kansersiz Yaşam Derneği’nin “YaşaTIR”ı, sektörün yenilikçi emeklilik ve hayat şirketlerinden Cigna Finans’ın katkılarıyla, sağlıklı insanların hastalıktan korunmaları konusunda farkındalıklarını arttırmak, kansere neden olan yaşam koşulları hakkında toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

KANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİ HAKKINDA

Kansersiz Yaşam Derneği, 2010 yılında, kanser hastalığı ile amansız bir mücadele veren Dida Kaymaz tarafından kuruldu. Sağlıklı ya da kanser hastası olan herkese, kansersiz bir dünyanın mümkün olduğunu anlatmak ve bu hastalıkla tanışmamaları için Türkiye’nin her yerinde, 7’den 70’e farkındalık sağlamak adına yola çıktı.

2010 yılından bugüne, gönül üyesi dostların da desteği ile 193.000 kişiye ulaştı, yaşamlarına dokundu. Dernek, daha 5. yılında ilk defa İtalya dışında bir ülkede gerçekleştirilen “Barış İçin Bilim” Konferansına ev sahipliği yaptı. Konferansta, 7 farklı ülkeden uluslararası katılımcılar ve Nobel Ödüllü 7 bilim adamı katıldı.

Kansersiz Yaşam Derneği, “Bilim ve Bilinçlendirme Günleri”, “Meme Okulu”, “Alışveriş Yaşa TIR”, “Eğitim YaşaTIR”, “Gülümse Sen” Çocuk Panayırı, “Eğitim ve Atölye Çalışmaları”, “En Anlamlı Sayı” ve “Sporcu Melekler” gibi birçok projeye imza attı.

Kansersiz Yaşam Derneği, .hayatın değerini her gün biraz daha güçlü hissederek, sevgi bağlarını tüm Türkiye’ye yaymak için çalışmaya kararlı. – ANKARA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın