Kanserli memenin kalıntılarından yeni meme yapıldı

Kanserli memenin kalıntılarından yeni meme yapıldı

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde meme kanseri nedeniyle kesilen memenin yerine meme dokusu ve kaslardan yeni meme oluşturuldu.

Meme kanseri teşhisiyle Batman’dan gelen bir hastaya Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde Genel Cerrahi ve aynı zamanda kanser cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Ali Uzunköy tarafından, memedeki kanserin tamamen temizlenmesinden sonra, kalan meme dokusu ve kaslardan yeni meme oluşturuldu.

4 ay önce ameliyatı yapılan hastanın kemoterapisi ve radyoterapisi tamamlanarak sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Başarılı bir şekilde ameliyatı gerçekleştiren Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzunköy, hastanın şuanda ışın tedavisi gördüğünü söyledi.
Uzunköy, “Dört ay önce meme kanseri nedeniyle hastamıza ‘yeniden meme oluşturma’ ameliyatı yaptık. Hastamız kemoterapi sürecini atlattı ve şuanda ışın tedavisi sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Bu ameliyatı burada plastik cerrahi olmadığı için yaklaşık 1 yıldır ben yapıyorum.” diye konuştu.

Meme kanserinin özellikle genç bayanlarda büyük bir sorun olduğunu belirten Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, sözlerini şöyle tamamladı: “Hastalarımın çoğu 21 ile 40 yaşları aralığında, bu hastalık bayanlar için hem sağlık hem de estetik açısından büyük bir sorun haline geldi, biz bu ameliyatları gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

CHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın