Karaisalı Belediyesi‘nden yeni bir proje

Karaisalı Belediyesi‘nden yeni bir proje

Karaisalı Belediyesi, “Karaisalı’da yenilebilir yabani nebatın araştırılması ve eko turizmin geliştirilmesi projesi” ile yeni bir uygulama başlatıyor

ADANA –  Karaisalı Belediyesi, “Karaisalı’da yenilebilir yabani nebatın araştırılması ve eko turizmin geliştirilmesi projesi” ile yeni bir uygulama başlatıyor.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, yaptığı açıklamada projenin iki ana hedefi grubu bulunduğunu, birinci gruptakilerin Adana’da yaşayan ev hanımları olduğunu kaydederek, “Bu guruptakilere tur hizmeti verilecek, gezide ot toplayacak veya satın alacaklardır. İkinci grupta olanlar ise Karaisalı’daki proje bölgesinde yaşayan kırsal alandaki ev hanımları ve Karaisalı MYO mezunu olanlardır. Bunlar, yenilebilir yabani otları toplayıp satarak aile bütçelerine katkıda bulunacaklardır” dedi.

Karaisalı’daki kadınlardan seçilen kursiyerlerin de ilçe tanıtım elamanı olarak yetiştirileceğini ve bu projede çalışarak gelir elde edeceklerini söyleyen Başkan Aslan, saha araştırmalarının yapılacağını, 30 Kasım-25 Aralık 2015 tarihleri arasında tanıtım elamanı yetiştirme kursu ve 4 Ocak-12 Şubat 2015 tarihleri arasında ise Adana’dan ot toplama turları düzenleyeceklerini söyledi.

Kurs başvurularının 27 Kasım 2015 tarihine kadar devam edeceğini kaydeden Aslan, 19 Kasım 2015 tarihinde Karaisalı Meslek Yüksek Okulu salonunda ise proje tanıtım toplantısı belirterek, kursiyerlerden en başarılı olanı 2016 Mart ayında İzmir Çeşme’de yapılacak Alaçatı Ot Festivali’ne götüreceklerini bildirdi.

Aslan, “Karaisalı’da yenilebilir yabani nebatın araştırılması ve eko turizmin geliştirilmesi projesinin sahibi Karaisalı Kalkınma Yardımlaşma ve Girişimciliği Destekleme Derneği (KARGİDER)’dir. Proje ortakları Karaisalı Belediyesi ile Karaisalı Meslek Yüksek Okulu ve proje finansörleri de İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi ile Karaisalı Belediyesi’dir” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler

Karaisalı Belediyesi, “Karaisalı’da yenilebilir yabani nebatın araştırılması ve eko turizmin geliştirilmesi projesi” ile yeni bir uygulama başlatıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın