Karaisalı ve yemekleri tanıtılıyor

Karaisalı ve yemekleri tanıtılıyor

Karaisalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Ezgi Sertel’in hazırlayıp sunduğu ve hafta içi her gün 12.45’te Star TV’de yayınlanan program ekibi, Karaisalı’nın sembolü Alman (Varda) Köprüsü yanında kurulan kıl çadırlarda Karaisalı bölgesinde yapılan yemek çeşitlerini hazırlanması, pişirilmesi ve sunulmasının çekimlerini yaptı

ADANA – Karaisalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Star TV’de yayınlanan Lezzet Haritası programı ekibi Varda (Alman) Köprüsü’nde çekimler yaptı.

Ezgi Sertel’in hazırlayıp sunduğu ve hafta içi her gün 12.45’te Star TV’de yayınlanan programın ekibi, Karaisalı’nın sembolü Alman (Varda) Köprüsü yanında Karaisalı Belediyesi tarafından kurulan kıl çadırlarda Karaisalı bölgesinde yapılan yemek çeşitlerini hazırlanması, pişirilmesi ve sunulmasının çekimlerini yaptı.

DSC_0075

3 kamera ve kalabalık bir ekiple Hacıkırı Köyünde bulunan Varda Köprüsü yanında bulunan tüneller içinden yürüyerek gelen programın sunucusu Ezgi Sertel, Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin oyunlarına iştirak etti. Adana Üç Ayağı, Aman Adanalı, Lorki ve Çiftetelli oynayan Ezgi Sertel’e Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve Eşi Nursen Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Recep Ak, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Şube Müdürü Yusuf Delikoca ve köylüler alkışlarla eşlik etti. Başkan Aslan, Ezgi Sertel’e reyhan çiçeği takdim etti.

DSC_0101

Peynirli ve patetesli sıkma, yüksük çorbası, güveç, topalak, tatar, içli köfte, analıkızlı, çiğ köftenin hazırlanmasından pişirilmesi ve servisinin yapılmasına kadar tüm detaylar çekilirken, ayrıca yufka ekmek, incir reçeli, üzüm ve harnup pekmezi yapımı ile bu yemeklerde emeği geçenlerle de röportajların yapıldı.

Doğal güzelliklerin de çekildiği programda ayrıca Yerköprü’de restaurantta da Adana kebabı, kuşbaşı, pirzolanın da tanıtıldığı çekimlerin haftaya Star TV ekranlarında yayınlanması bekleniyor.

DSC_0110

Yemeklerin hazırlanmasına Belediye personeli ile MHP Karaisalı Kadın Kolları Başkanı Hatice Efe ve üyeleri de destek verdi.

Karaisalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Star TV’de yayınlanan Lezzet Haritası programı ekibi Varda (Alman) Köprüsü’nde çekimler yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN