Karaisalı’da Kuvayı Milliye Kutlaması Yapılacak

Karaisalı’da Kuvayı Milliye Kutlaması Yapılacak

ÇUKUROVA’NIN ÖRCÜN MAHALLESİNDE SABAH DÜZENLENECEK TÖRENDEN SONRA KARAİSALI İLÇE MERKEZİNDE DE BİR TÖREN DÜZENLENECEK. KUVAYI MİLLİYE DERNEĞİ ŞUBESİNİN AÇILIŞNDAN SONRA PANEL GERÇEKLEŞTİRİLECEK

ADANA – Karaisalı’da Kuvayı Milliye Teşkilatının kurulması ve milli mücadelenin başlama tarihi olan 1 Nisan’da Karaisalı’da kutlamalar yapılacak.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, 1 Nisan 2015  Çarşamba günü Çukurova Belediyesi ve Çukurova Kaymakamlığı’nın Çukurova’nın Örcün Mahallesinde (Köyünde) düzenlenecek törenin ardından, Karaisalı  ilçe merkezinde saat 14.00’da Kuvayı Milliye Anıtı önünde tören düzenleyeceklerini söyledi.

14.30’da Kuvayı Milliye Derneği Karaisalı Şubesinin açılışı gerçekleştireceklerini ifade eden Aslan, saat 15.30’d da Belediye Düğün Salonu’nda Türk Halk Kültürü Araştırmacısı Dr. Halil Atılgan’ın oturum yöneticiliğinde “Kuvayı Milliye ve Karaisalı Milli Mücadele Hatıralarına Saygı” paneli yapılacağını söyledi. Yrd. Doç.Dr Süleyman Hatipoğlu, Emekli Adana Müze Müdürü İsmet İpek, Araştırmacı Yazar Cezmi Yurtsever konuşmacı olacağı panele tüm Adanalıları davet eden Aslan, “11-12 Nisan 2015 tarihinde ise Karaisalı Stdanıda Kuvayı Milliye Şenliklerini yapacağız. Her iki etkinlik için desteklerini esirmeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü ve ekibine şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi..

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, 1 Nisan 2015  Çarşamba günü Çukurova Belediyesi ve Çukurova Kaymakamlığı’nın Çukurova’nın Örcün Mahallesinde (Köyünde) düzenleneceği törenin ardından, Karaisalı  ilçe merkezinde saat 14.00’da Kuvayı Milliye Anıtı önünde tören düzenleyeceklerini söyledi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın