Karakaya, Sulama Birliklerine tercüman oldu

Karakaya, Sulama Birliklerine tercüman oldu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, ‘Özerk yönetim’ modeliyle hizmet veren ve başka bir kuruma bağlanmak istemeyen Sulama Birliklerinin şikâyetlerini Meclis gündemine taşıdı.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, özerk yönetim olarak kalarak, başka bir kuruma bağlanmak istemeyen Sulama Birliklerinin şikâyetlerini Meclis gündemine taşıdı.

KARAKAYA, BU SORUNA DA DUYARSIZ KALMADI

Tarım sektöründeki önemli sorunları her zaman gündeme getiren ve üreticilere tercüman olan MHP Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, geçtiğimiz günlerde Adana’ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunmuş; çiftçilerin, Sulama Birliklerinin sorunlarını dinlemişti. Son aylarda Sulama Birliklerinde ortaya çıkan şikâyetlerin söz konusu ziyaretlerde kendisine iletildiği Karakaya, soruna duyarsız kalmadı.

KARAKAYA, YAZILI SORU ÖNERGESİ VERDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun cevaplaması talebiyle yazılı soru önergesi veren MHP Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, ülkemizde tarım arazilerinin sulanması yoluyla daha fazla ürün elde edilmesini sağlayan sistemin işletme, bakım-onarım ve yönetim hizmetlerini yerine getirmesi amacıyla varlığını sürdüren Sulama Birliklerine yönelik düşünülen çalışmaları gündeme getirdi.

BAKAN EROĞLU’NA YÖNELTİLEN SORULAR

MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Bakan Veysel Eroğlu’na şu soruları yöneltti:

“Sulama Birlikleri içinde maksadına uygun işletilmeyen Birlik var mıdır? Bunların

sayısı kaçtır? Olumsuz rapor edilen Birliklerin kapatılması veya birleştirilmesi söz konusu mudur? Durumu olumlu görülen Birliklerin güçlendirilmesi yapılacak mıdır? Sulama Birliklerinin, bulundukları bölgelerdeki belediyelere veya başka bir kurum ya da kuruluşa devriyle ilgili bir çalışma var mıdır? Böyle bir çalışma varsa, Sulama Birliklerinin ve Birliklere taraf üreticilerin görüşleri alınmış mıdır veya alınacak mıdır?”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Remzi Ümit Atay: Hedefimiz iktidar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın