KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Karalar, Rüşvet Aldığı İddiasıyla İlgili Suç Duyurusunda Bulundu

Karalar, Rüşvet Aldığı İddiasıyla İlgili Suç Duyurusunda Bulundu

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, hakkındaki, bir inşaat firmasından 100 bin euro rüşvet aldığı iddiasının aydınlatılması için suç duyurusunda bulundu.

Seyhan Belediyesi’nin HDP’li bir meclis üyesi geçen pazartesi günü ‘Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, hormonlu binalarla ilgili bir inşaat firmasından rüşvet alıp iskan çıkarttırıyor’ iddiasında bulundu. Adana’da yayın yapan yerel bir gazete ise bugün birinci sayfasında bu iddiaları ‘Karalar, 100 bin euroluk rüşveti itiraf etti’ başlığıyla haber olarak yayınlandı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, bugün CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu ile birlikte belediyenin meclis salonunda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan ve konuyla ilgili duyduğu rahatsızlığı dile getiren Karalar, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldanile görüşüp konunun açıklığa kavuşturulması için suç duyurusunda bulunduğunu belirtti

“Söyledikleri tamamen iddiaydı”

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan’dan, Seyhan Belediyesi’yle ilgili basın yayın organlarında yazılan her şeyi ihbar olarak kabul etmelerini istediğini kaydeden Zeydan Karalar, şunları kaydetti:

“Benim olmadığım bir basın toplantısında meclis üyemiz konuşma yaptı ve konuşmasında 2 veya 3 hormonlu binanın bulunduğunu, bir müteahhidin de kendisini aradığını ve yardım istediğini söyledi. İkinci iddiası ise bir müteahhitten 100 bin euro civarında rüşvet almak noktasında. İddiaydı bu. Ben dün AdanaCumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile görüşüp bugüne randevu vermesini istedim. Sabah saat 10.00’da da yanına gidip görüşerek, bu iddiayı araştırmalarını ve bu iddiayla ilgili bir gerçeklik varsa bunu yapanın cezalandırılmasını, bize bildirilmesini, çünkü bizde gereğini yapalım ona göre. Bir de iftiracının iftara suçundan cezalandırılmasını talep ettik. İlaveten Seyhan Belediyesi’yle ilgili hangi basında ne yazılırsa yazılsın, ihbar kabul edilmesini ve gerçekliğinin araştırılmasını istedik. Varsa bir şey sebepleri ortaya çıksın biz ondan mutlu oluruz, bir sorun varsa onun gereğini yaparız dedik. Ama bu sırf iftira ise sırf karalama amacı güdüyorsa, lütfen basın kuruluşuna da ilgili gereğini yapın dedik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gelecek Partisi Kozan İlçe Başkanı Murat Başıbüyük

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın