Karavelioğlu’ndan Birlik Mesajı ‘Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım’

Karavelioğlu’ndan Birlik Mesajı ‘Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım’

CHP Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu 12 Eylül darbesinin yıl dönümü nedeniyle KozanBilgi.Net’e bir basın açıklamasında bulundu.

Karavelioğlu KozanBilgi.Net’e yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“Demokrasi tarihinin kara lekesi 12 eylül darbesinin yıl dönümünde ülkemiz üzerinde emperyalist güçler ve onların iş birlikçilerinin oyunları sürmektedir ve bundan sonrada sürecektir. Biz Türk Milleti olarak bu oyunlarla sayısız defa karşı karşıya gelmiş ve en büyük bedeli de biz emekçi halkçı zulme karşı direnen sosyal adaleti savunan Atatürkçü ve cumhuriyetçiler ödemiştir.

Bu dünya düzenini acımasızca kendi menfaat ve çıkarları için çocuk , kadın, genç demeden öldüren kandan beslenen ne kadar kan o kadar para diyen sömürgeciler ve onların uşaklarına boyun eğmeden soğuk kanlı ve dik duruşumuzu yitirmeden olaylara çözüm odaklı yaklaşarak bu ihanetçilerin oyununa düşmememiz gerekir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün bize armağan ettiği cumhuriyeti atalarımızın kanlarıyla suladığı bizlere emanet edilen vatanımızı kuvayi milliye ruhuyla bu ihanetçilerin oyununa gelmeden ayrışarak değil kol kola girerek bu hainlerin oyununu bozarız.

DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUM

Tarihimize baktığımızda her şey açık ortadadır. Vatanımıza göz diken, bölüp parçalayıp ele geçirmek isteyenlere ders verirken ayrışmadık. Kürt, Türk, Laz, Çerkez Anadolu’nun tüm halkları omuz omuza topraklarımız için savaştık, yedi düvele meydan okuduk ve oyunu bozduk.

Şimdi bu oyunlara düşmemeliyiz, hepimizin kardeş olduğunu unutmamalıyız.

GELİN CANLAR BİR OLALIM İRİ OLALIM DİRİ OLALIM” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ayhan Yılmaz'dan Türkeş Manga'ya Ziyaret

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın