KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Karıncalarla yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Karıncalarla yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Maceraperest Kerem’i, Bahçedeki İncir Ağacında karıncalarla kurduğu dostluğu hatırladınız mı? Macera devam ediyor, hem de yeni dostluklarla… Karıncalar Ülkesine Yolculuk kitabında, Kerem, Duru, Günce, Deniz ve Bahar yeni bir yolculuğa hazırlanıyor. Nereye mi? Tabii ki Karıncalar Ülkesi Kaninda’ya…

Onlara bu macerada, Bilge Karınca Yamida, tüm sakarlığıyla Peri Karınca Hulak, örümceklerle ilgili ezber bozan Ateşböceği Terbiyecisi örümcek Lili, arkadaş canlısı Minik Serçe Nino ve tabii ki Prenses Mari eşlik ediyor.

“Işığa yaklaştıkça bir şeyin onlara doğru hareket ettiğini fark ettiler. Gelen bir örümcekti yanında da üç ateş böceği vardı. Işıklar içinde gördüğü örümcekten korkan Bahar çığlık atarak hemen Kerem’in arkasına saklandı.”

Gazeteci – yazar Hakan Bayhan’ın yazdığı ve Zeynep Şimşek’in resimlediği Maceraperest Kerem’in Serüvenleri’nin devamı Karıncalar Ülkesine Yolculuk, Yitik Ülke Yayınları’ndan çıktı.
Paylaşma, dostluk, merak ve doğa temalarını beş yaş üstü tüm çocuklarla buluşturan kitapta serüvenciler, “iyi” ile “kötü” arasında kalacak. “Bakmak” la “denemek” arasında bir seçim yapacak. Seçmek yetmez; emek gerekecek, dayanışma gerekecek. Ama… Ama bazen çarçabuk, bazen yıllar sonra: İyilik daima kazanır! Hele de çocukların okuduğu bir dünyada… Ayrıca ilk baskısı tükenen Bahçedeki İncir Ağacı’nın 2. Baskısı yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın