Kasaptaki ete soğan doğrandı

Kasaptaki ete soğan doğrandı

Suçlu suçsuz onlarca TSK mensubu tutuklanırken, suç işlendiği isnat edilen dönemin Genel Kurmay Başkanı “Kasaptaki ete soğan doğramam” diyerek yargıya intikal etmiş konularda konuşamayacağını beyan etmişti.

 

Her ne hikmetse başbakan konuşunca onunda dili çözüldü.

 

Bülbül gibi ötmeye başladı tavşan yamaca geçtikten sonra.

 

Kasap dükkanını soğan çuvalları ile doldurdu.

 

Donanma komutanının istifası ile zor durumda kalan Başbakan tutuklu askerlerin durumuyla ilgili şöyle konuşmuştu; “Böyle bir şeyin delili kesinse ver hükmünü işi bitir. Ancak elinde senin kesin hükümler yok da yüzlerce subayı, astsubayı örgüt elemanı olarak veya örgüt kuran olarak, hele hele Genelkurmay Başkanı’nı kalkıp da bu şekilde değerlendirirsen burası gerçekten Silahlı Kuvvetler’in kendi içindeki bütün moral değerlerini altüst eder” şeklinde konuşmasından sonra nihayet Genel Kurmay Başkanı da kabak çiçeği gibi açıldı.

 

Sayın Genel Kurmay Başkanı şöyle dedi; “Esasen tüm TSK değil tüm ulus, bu sıkıntıları seslendirme arzusuyla doludur. Sayın Başbakanımızın söylediklerini tüm kalbimle destekliyorum. Bu aynı zamanda tüm Türk ulusunun isteklerini ifade eden bir anlatım tarzıdır. TSK, silahlı bir örgüttür ama TSK’yı terörizmle ilişkilendirdiğiniz zaman işler o kadar değişiyor ve konu o kadar acıklı ve yakıcı bir hale geliyor ki bundan sadece sıkıntı, üzüntü değil şimdi ifade edemeyeceğim çok daha acı şeyler hissediyoruz. TSK’yı terörizmle ilişkilendirmek çok yakıcı olmuştur. Bu nereden kaynaklanmaktadır bilemiyorum. Kanundan mı kaynaklanıyor yoksa bir ifade yanlışlığı mıdır? Bu tabi hepimizi çok çok üzmüştür. Hele hele TSK’nın en yüksek makamını işgal eden bir arkadaşımıza, Genelkurmay Başkanımıza bu gibi bir suçlamada bulunurken çok düşünmek gerekirdi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sad Suresi'nde Kanuni Süleyman ve Süleyman Demirel 

 

Günaydın Sayın Komutan.

 

Bu sözleri savcılara ifade verirken de söyledin mi?

 

“Özellikle genç subay ve astsubayların, iddia edildiği gibi hiç bu işe karışmamış olanların bile uzun sürelerle tutuklu olarak kalması onlara birçok hakkını kaybettirmiştir” diyerek vicdanınızı mı rahatlatmaya çalışıyorsunuz.

 

Günaydın! Suçlu suçsuz tüm TSK’ya yönelik sistemli bir belge üretme ve karalama kampanyası yapılarak gelindi bugünlere.

 

TSK’yı terörizmle ilişkilendirmek, iktidarın dini ve etnik kimliği kullana kullana geldiği bir çizginin ürünüdür. Bunu göremeyecek kadar gözleriniz kör olmuşsa böyle vicdan azabıyla kıvranıp durursunuz işte.

 

Bu konuştuklarınızı zamanında dik durarak konuşsaydınız en azından o bahsettiğiniz suçsuz genç subaylar tutuklanmazdı.

 

Dik dursaydınız belki o intiharlar olmazdı.

 

Hep sahipsizlikten geldi o genç subayların başına bunlar.

 

Siz kasaptaki ete soğan doğramaktan korkarken, elin adamı çemen tozuna ve sarımsağa bulayarak pastırmaya çevirdi TSK’yı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın