Kaymakam Gürçam Kozan’ın Kurtuluşunun 101. Yıldönümünü Kutladı

Kaymakam Gürçam Kozan’ın Kurtuluşunun 101. Yıldönümünü Kutladı

Saygıdeğer Kozanlılar,

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz.
En değerli hazinemiz olan bu vatan toprakları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin vatanseverliği ve bağımsız yaşama iradesiyle yazdığı kurtuluş destanı ile kazanılmış, her karışı şehitlerimizin asil kanları ile sulanmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözünün yankı bulduğu şehirlerimizden biri olan Kozan’ımız da işgale karşı mahalli örgütlenmesini sağlayarak büyük bir destana imza atmıştır. Kozan halkının işgal kuvvetlerine eşsiz direnişi neticesi Fransızlar 2 Haziran 1920 yılında bölgemizden çekilmek zorunda kalmıştır. Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşu sırasında yaşananlar, bu milletin vatanı için verdiği tarifsiz azmin en güzel örneğini oluşturmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kozan’ın kurtuluşunda ve Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulması yolunda aziz canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ile anıyorum. Tüm Kozanlıların Kurtuluş Yıl dönümünü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Şafak Gürçam
Kozan Kaymakamı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fekeli Nakliyeciler Mağdur
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın