Kılıçdaroğlu’ndan Şimşek’e: CHP’ye oy vermeni bekliyorum

Kılıçdaroğlu’ndan Şimşek’e: CHP’ye oy vermeni bekliyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. 2015 seçimlerinde CHP’nin vaadi olan emeklilere bayram öncesi ikramiye verilmesi hakkında o dönem Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek, “Bütün bunları yapsınlar, kaynak göstersinler sadece şapka çıkartmam yani ben samimi olarak söylüyorum derimki: Ben de CHP’ye oy vereceğim…” demişti. Kılıçdaroğlu da grup toplantısında Şimşek’e seslenerek, “Şimdi senden CHP’ye oy vermeni bekliyorum.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı emekli ikramiyesi vaadi 2015 seçimlerinde CHP’nin vaadiydi. O dönem Maliye Bakanı olan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, CHP’nin “emekli ikramiyesi” vaadi için “Bütün bunları yapsınlar, kaynak göstersinler sadece şapka çıkartmam yani ben samimi olarak söylüyorum derimki: Ben de CHP’ye oy vereceğim… Biliyorsunuz toplumda bir söz var; Bekara karı boşamak kolay… 11 milyona yakın emeklimiz var. Çarpın bir bakayım… Yani bir kalemde bütçe açığını yüzde 70 arttıracak, gerçekçi değil.” yorumunda bulunmuştu.

taahutname-1


“CHP’YE OY VERMENİ BEKLİYORUM”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bugünkü grup toplantısında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e seslendi. Kılıçdaroğlu, “İki kişiden çıkıp benim şahsımdan özür dilemesini bekliyorum. Birincisi Ahmet Davutoğlu, ikincisi Mehmet Şimşek. Şimdi senden CHP’ye oy vermeni bekliyorum. Önümüzdeki seçimlerde sözünü tutacaksın, gelip CHP’ye oy vereceksin. Ben de ‘Bravo sözünü tuttu’ diyeceğim.” ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ 2021
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın