KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Kimyasal Peeling Uygulamaları

Kimyasal Peeling Uygulamaları

Kimyasal peeling donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak için uygulanan yöntemlerden biridir. Ayrıca ciltteki koyu renkli lekelerin tedavisi, akne ve izlerinin tedavisi için de kullanılır

Kimyasal Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Yüzeysel Peelingler:

Kullanılan meyve asitleri (Glikolik Asit, Pirüvik Asit, Salisilik asit, Laktik Asit) cilde donuk görünüm veren ölü hücreleri temizleyerek sağlıklı hücrelerin gelişmesini ve yüzün canlanmasını sağlar. Kimyasal peeling ile cildin doğal rengi, dokusu ve pürüzsüzlüğü konusunda çok büyük gelişme sağlanabilir. Ayrıca cildi sıkılaştırarak yüzeysel çizgi ve kırışıklıkları da azaltır. Yüzeysel peelingler 2 haftada bir 6-8 seans olarak planlanabilir. Her seansta cildin reaksiyonuna göre konsantrasyon ve peelingin ciltte kalış süresi arttırılır.
Orta Peelingler:

En çok kullanılanı TCA peelingler olup işlemden sonra 3-7 gün ciltte kızarıklık ve soyulma görüleceğinden tedavi planı bu duruma göre yapılmalıdır.

Cosmelan ve Dermamelan, orta peeling sınıfına giren bir uygulamadır. Sadece 1 kez yapılması yeterlidir. Maske gibi uygulanan peeling cilt tipine göre 8- 12 saat cillte kaldıktan sonra temzilenir ve tedavi daha az konsantrasyondaki aynı ürün ile 3 ila 6 ay devam ettirilir.

Derin peelingler:

Fenol gibi derin peelingler özellikle kardiak risklerinden dolayı klinik ve muayenehane gibi ortamlarda kullanılmamalıdır.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cildin üst tabakasının soyulmasının ardından  ortaya çıkan taze cilt güneşe karşı çok hassas olduğundan SPF 15 ve üzeri koruyucuların her 2 saatte bir tazelenmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın