Kırım Türkleri Derneği’nde Başkan Hande Bozdoğan oldu

Kırım Türkleri Derneği’nde Başkan Hande Bozdoğan oldu

ADANA – Adana’da yeni kurulan Adana Kırım Türkleri Derneği’nin Başkanlığı’na Hande Sümer Bozdoğan seçildi.

Kıyıboyu Caddesi’ndeki dernek merkezinde yapılan ilk genel kurulda üyelerin tamamının oyunu alan Hande Sümer Bozdağan, gösterilen ilgi ve verilen desteğe teşekkür etti. Başkanlığını Hande Bozdoğan’ın yürüteceği dernekte Onursal Başkan Fatih Karayandı olurken Başkan Yardımcılığına Ebruhan Karayandı getirildi. Yönetim kurulu ise Hacer Has, Kemal Kırım ve İkram Özkurt’tan oluştu. Kırım Türkleri Derneği’nin çok önemli bir amaçla kurulduğunu anlatan Bozdoğan, bundan sonra hiç durmadan Kırım Türkleri’nin sorunlarına çözüm üretmek için çalışacaklarını vurguladı.

KIRIM TÜRKÜ SOYDAŞLARI İÇİN ÇALIŞIYOR

Üniversite yıllarından bu yana Kırım Türkü soydaşlarıyla ilgili çalışmalara katıldığını belirten Hande Sümer Bozdağan, şunları kaydetti:

“Prof.Dr. Hakan Kırımlı hocamın destekleri ile Ankara’da defalarca gençlik kurultaylarına katıldım ve soydaşlarımla tanışma fırsatı buldum. Konya’daki üniversite eğitimimin ardından bankacılık sektöründe iş hayatına atıldım ve yöneticilikler yaptım. Şimdi aile şirketinde çalışıyor ve bir yandan da çocuklarımla ilgileniyorum. Yeni kurduğumuz Adana Kırım Türkleri Derneği’nde Kırım Türkü soydaşlarımızın sorunları ve taleplerine ilişkin sosyal bir faaliyet ağı içerisinde çalışacağız. Gece gündüz demeden elimizdeki tüm imkanları seferber ederek derneğimizin başarılı olması için çaba göstereceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın