KozanBilgi.Net
Kısacık: ‘Bölücüler başaramadı, başaramayacak’
Sosyal Medyada Paylaş
15 Temmuz 2021
TÜRKEŞ MANGA

Kısacık: ‘Bölücüler başaramadı, başaramayacak’

DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, 15 Temmuz mesajı yayınladı;

DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 15 Temmuz 2016’yı, Malazgirt’ten beri verilen destansı mücadelenin bir özeti olarak niteleyen Başkan Kısacık; Türk milletinin, bin yıl önce olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, ülkeyi bölmek isteyenlerin başarılı olamadığını ve hiçbir zaman başarılı olamayacağını ifade etti.

‘’BİRLİĞİMİZ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ DÜNYAYA ÖRNEK OLDU’’

Türkiye’yi parçalayacaklarını ve devleti teslim alabileceklerini sanarak harekete geçen hainlerin, hüsrana uğratıldığını belirten Sadullah Kısacık, ‘’Darbe girişimi, milletimize, meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Halkımızın demokrasiye bağlılığının ve her şartta sahip çıkacağının en büyük ispatı olan 15 Temmuz, milli birliğimizin de perçinlendiği bir gündür. Etnik ya da mezhepsel farklılıklarımız, dünya görüşlerimiz, siyasal tercihlerimiz 15 Temmuz gecesi vatan ortak paydasında, bayrak ortak paydasında bir araya gelmiştir. Çelikleşmiş irademiz, birliğimiz ve bütünlüğümüz bütün dünyaya örnek olmuştur’’ dedi.

‘’MİLLETİMİZ, İSTİKLALİNDEN VE İSTİKBALİNDEN ÖDÜN VERMEDİ’’

Kısacık, şunları kaydetti; ‘’Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek cephelere koşan inançlı insanlarıdır. 15 Temmuz gecesi tanklara ve uçaklara göğsünü siper eden milletimiz istiklalinden ve istikbalinden asla ödün vermeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, 15 Temmuz’da bu kutsal vatan için canını veren aziz şehitlerimizi ve ülkemizin bekası için kanını döken tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.’’

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KKTC eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan Erdoğan’ın sözlerine sert cevap

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2006-2021 KozanBilgi.Net - İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni: Türkeş MANGA