DOLAR 13,55960.84%
EURO 15,44030.64%
ALTIN 790,130,53
BITCOIN 565662-1,58%
Adana

HAFİF YAĞMUR

18:07

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kızıldağ Güreşleri Fotoğraf Albümü Yayınlandı

Kızıldağ Güreşleri Fotoğraf Albümü Yayınlandı

ABONE OL
12 Ekim 2014 08:08
Kızıldağ Güreşleri Fotoğraf Albümü Yayınlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kitap

  • ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NIN KÜLTÜR HİZMETİ
  • -529’UNCU KIZILDAĞ YAYLASI KARAKUCAK GÜREŞLERİ ESNASINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR ALBÜM OLARAK BASTIRILDI

ADANA –  Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığının 1 No’lu yayını ile 529. Kızıldağ Yaylası Karakucak Güreşleri Fotoğraf albümü kitap olarak bastırıldı.

Fotoğraf albümünün önsözünü yazan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sözlü, Kızıldağ’da yapılan karakucak güreşlerinin tarihi belgeler ışığında gerçek kimliğine kavuştuğunu belirterek, “Türkiye’nin en eski yağlı güreşleri Kırkpınar’da, en eski karakucak güreşleri ise Kızıldağ’da yapılmaktadır. Altın kemer ödülle olan güreşlerin tarihi yönünü ortaya çıkarmak, daha kalıcı hale getirmek, ata sporumuz güreşiyaygınlaştırmak için bu yıl Kızıldağ’da karakucak güreşleri, Türkiye Güreş Federasyonunu tescili ile Dünya çapında, uluslararası boyut kazanacaktır” dedi.

SÖZLÜ, “BU HEYACAN TÜM TÜRKİYE’YE SIÇRAYACAKTIR”

Sözlü, “Kızıldağ yaylasında başlayan bu heyecan önce Çukurova’ya ve Toroslara yayılacak, sonra tüm Türkiye’ye sıçrayacaktır. Bu bereketli topraklardan yeniden Mehmet Kartal ve İsmet Atlı gibi Dünya şampiyonları, Abdurrahman Çay gibi Avrupa ve Balkan Şampiyonları çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

SAADETTİN ASLAN’DAN TEŞEKKÜR

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ise, Ramazanoğlu Halil Bey anısına düzenledikleri 529’uncu tarihi Kızıldağ Yaylası karakucak güreşleri öncesi Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürü Yusuf Delikoca’nın hazırladığı Cebeli Ahmer adlı Kızıldağ’ı anlatan kitap ile güreşler sırasında çekilen binlerce fotoğraf kareleri arasından seçilerek bir albüm yapılmasını sağlayan başta Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” Lütuf Değil Kazanılmış Haklarını İstiyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığının 1 No’lu yayını ile 529. Kızıldağ Yaylası Karakucak Güreşleri Fotoğraf albümü kitap olarak bastırıldı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet