Kızıldağ Yaylası’nda Sezon Kapansa da Çalışmalar Devam Ediyor

Kızıldağ Yaylası’nda Sezon Kapansa da Çalışmalar Devam Ediyor

ADANA- Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı Kızıldağ Yaylası’nda yayla sezonu kapansa da çalışmalar Karaisalı Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından tüm hızıyla devam ediyor.

Karaisalı ilçesinin 1650 rakımlı yüksekliğe sahip olan Kızıldağ Yaylası’nda dar yollar genişletilerek, camilerde ve mahalle aralarında bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “İlçemize bağlı Kızıldağ Yaylası son yıllarda kış turizmi açısından önemli bir yayla haline geldi. Yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçan vatandaşlarımız yaylamızda temiz hava ve serinliğin tadını çıkarıyor. Daha önce, Adana Büyükşehir Belediyesi ve belediyemizin işbirliğiyle iki aracın yan yana zor geçtiği yayla yolunu üç şeritli yol haline getirdik. Şuan ise belediye ekiplerimiz tarafından yayla içinde dar olan yollar genişletiliyor ve mahalle araları başta olmak üzere, camilerin bakım onarım çalışması yapılıyor. Yoğun kar yağışının yaşandığı kış aylarında yayla yolu, ekiplerimiz tarafından gece gündüz açık halde tutuluyor. Kar yağdığında vatandaşlarımızı Kızıldağ Yaylamızın muhteşem manzarasını görmeye davet ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın