Koncuk: “Virüsle Mücadelede “Çiftçilerimizi” Düşündünüz mü?”

Koncuk: “Virüsle Mücadelede “Çiftçilerimizi” Düşündünüz mü?”

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, “Adana ilimizde Mart ayında hazır olan toprağa Nisan ayında domates, biber patlıcan, karpuz salatalık fideleri dikilir. Sulama ve çapa yapılır. Yeşil soğan, marul, bezelye, bakla hasadına devam edilir ve 1 Nisanda Ceyhan, Çukurova, İmamoğlu, Karataş, Sarıçam, Seyhan, Yumurtalık, Yüreğir ilçelerinde ve 15 Nisan tarihinde Karaisalı ve Kozan ilçelerinde çayır ve meralarda otlatma mevsimi başlayacağına dikkat çekerek,” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ tarafından cevaplandırılmasını talep ederek soru önergesi verdiğini söyledi.

KONCUK, Covid19-Korona Virüs hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında hastalığın yayılmaması için çiftçilerimiz ve tarım işçileri çağrıyı dikkate alarak evlerinde kendilerini izole etmektedirler. Adana ilimizde “Mart-Nisan aylarında yapılması planlanan tarım faaliyetleri” sekteye uğramaktadır. Bu nedenle Adana ilimizde ve diğer tarımla uğraşılan illerimizde, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi kooperatifleri üzerinden kredi kullanan çiftçilerimizin borçlarının “tamamının ertelenmesi” için Hükümet tarafından hazırlanan bir çalışma var mıdır? ve Ziraat Bankası’na olan borçlarının yapılandıran çiftçimiz yaşanan Covid19-Korona Virüs salgını nedeni ile çektikleri kredileri ödemekte zorlanacaklardır, binlerce çiftçiye icra işlemi başlatılmadan önce Bakanlık olarak alınan/alınacak tedbirleriniz nelerdir? diyerek soru önergesinde yer verdiğini belirtti.
İYİ Parti Adana Milletvekili KONCUK, “Adanalı hemşerilerine ve tüm vatandaşlarımıza sağlık günler” dileyerek sözlerine son verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gürer: “Çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifine olan borçları ötelenmelidir”
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın