Kozan ADD 30 Ağustos Zafer Bayramı Basın Açıklaması

Kozan ADD 30 Ağustos Zafer Bayramı Basın Açıklaması

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96.YILI DOLAYISIYLA BASIN AÇIKLAMASI

Ulusal Kurtuluş Savaşının Başkumandanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılını kutluyoruz.

Osmanlı Devletinin 1918 de imzaladığı Mondros sözleşmesi ile Anadolu toprakları işgal edilmiştir. Türk Milleti’nin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin işgalci ve sömürgeci devletlere karşı kazandığı bu büyük zafer ile Yunan ordusu ve onun işbirlikçileri 9 Eylül 1922 tarihinde işgale başladıkları İzmir’de Akdenize dökülmüştür.

Başkumandan Atatürk’ün 1 Eylül 1922 tarihinde TÜRK ORDUSU’NA”ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZDİR” emri ile Afyon Dumlupınar da Yunan Ordusu takibe başlanmış, Yunan Ordusu Başkumandanı General TRİKOPİS esir alınmış bozguna uğrayan Yunan askerleri İzmir’e doğru kaçarken geçtikleri şehir, kasabalar, ve köyleri yakmışlar, sivilleri katletmişler kadınların ırzına geçmişler, yakalanan Yunan ordusu, ordumuz tarafından imha edilmiş, kaçanlar ise İzmir’de denize dökülmüş kaçabilenler ise gemilere binerek kaçmışlardır.

30 Ağustos Zaferi başta,İngiltere,Fransa,Yunanistan İtalya ve onların arkasındaki güç Amerika’nın Anadolu üzerindeki çirkin amaçlarını bozmuş, önceden hazırlanan ve Türk toprağı olan Anadolu’yu parçalayan Sevr Sözleşmesini ve haritasını yırtıp atmıştır.

Türkleri Orta Asya’ya sürme hayalleri de yıkılmıştır. 30 Ağustos Zaferi’yle,yalnız işgalci devletleri değil,onlarla işbirliği yapan Osmanlı Padişahını ve yönetimi,iç isyancıları kurtuluş savaşı karşıtları, irticacı,yıkıcı ve bölücülerde yenilmiştir.

BU ÇERÇEVE DE; Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın Önderi ve 30 Ağustos Zaferi’nin Başkomutanı, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU VE HER TÜRK’ÜN GURURU GAZİ MUSTAFA KEMLA ATATÜRK’Ü, SİLAH ARKADAŞLARINI, KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN TÜM KAHRAMANLARINI, KANLARI VE CANLARI İLE BU TOPRAKLARI VATAN YAPAN, BAĞIMSIZLIĞI KAZANDIRAN, SEVGİLİ ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANAR, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI EN İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLARIM.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI

ADD Kozan Şube Başkanı
Av. Zihni ÇUBUKÇU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın