DOLAR 15,8880 -0.35%
EURO 16,8682 0.94%
ALTIN 939,721,03
BITCOIN 4789173,07%
Adana
22°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

“KOZAN ADLİYESİ HATIRA ORMANI” Fidan Dikim Etkinliği gerçekleştirildi

“KOZAN ADLİYESİ HATIRA ORMANI” Fidan Dikim Etkinliği gerçekleştirildi

ABONE OL
06 Nisan 2017 00:59
“KOZAN ADLİYESİ HATIRA ORMANI” Fidan Dikim Etkinliği gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan Orman İşletme Müdürlüğü ve Kozan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle “Kozan Adliyesi Hatıra Ormanı” fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Kozan Kaymakamı Avni Oral, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Celal Yüce, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Çürük, Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Yrd. Doç. Dr. Nurhayat Çulluoğlu, Baro Temsilcisi Nebi Ocak, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Üzülmez, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Eroğlu, Kozan Adliyesi Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Kozan Koruma Kurulu Başkanlığı üyeleri, Kamu Kurumlarının ve Bankalarının Müdürleri, Adliye, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü idareci ve personelleri, Kozan TEMA Yöneticileri, Kozan’da faaliyet gösteren dernek, vakıf ve kooperatiflerin temsilcileri, basın mensupları,  ve denetim altındaki yükümlülerin katıldığı etkinlik kapsamında 950 adet fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

Kozan Kaymakamı Avni Oral konuşmasında Türkiye’nin ciğerleri olan Toroslar’ın başlangıcını oluşturan Kozan Ormanlarının geliştirilmesi adına tüm kamu kurumlarının üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini, insanın doğaya verdiği zararın bu vesile ile bir nebze olsun telafi edilebileceğini ifade ederek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan bir hukukçu bakış açısıyla ormanlara bakıldığında tarihteki şahsiyetlerin vecizelerinden örnekler vererek ormanların korunması amacıyla yaş kesenin insan canına kıymış gibi değerlendirildiğini ifade ederken Kozan Orman İşletme Müdürlüğüne ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne Kozan Adliyesi adına yapılan Hatıra Ormanı etkinliği için teşekkürlerini iletti.

Kozan Orman İşletme Müdürü Veysel Önen sunuş konuşmasında ormanın ve doğal hayatın devamlılığı için insana düşen görevlerden ve ormanın insan hayatındaki değerinden bahsederken Ormanın sadece odun olarak değil 2000 den fazla faydası olan doğal bir kaynak olduğunu belirtti. Önen orman alanı itibariyle Kozan ilçesinin ülke ortalamasının yaklaşık olarak 2 katı düzeyde olduğunu vurguladı.

Kozan Denetimli Serbestlik Müdürü Mahmut Kıran sunuş konuşmasında Denetimli Serbestlik yükümlülerinin kamudaki hizmet ihtiyacının karşılaması ile ilgili faydalarından ve ekimi gerçekleştirilen alanların korunması ve bakımı için yapılacak çalışmalardan ve hali hazırda Kozan Adli Yargı Bölgesinde 1250 yükümlünün denetimli serbestlik tedbiri altında bulundurulduğunu belirtti.

Fidan dikim etkinliği Kozan orman İşletme Müdürlüğü Şefi Özgür Cankara’nın fidan dikim tekniği hakkındaki sunumu sonrası yapılan fidan dikimi ile sona erdi.

Haberle ilgili resim galerisi için lütfen aşağıdaki resimlere tıklayınız!…


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.